Zcela zaplněný koncertní sál tamního zámku sledoval snahu osmnácti předškoláckých a školáckých zpěváčků z Ostrožska, vydat ze sebe na pódiu a za doprovodu cimbálové muziky Šefranica to nejlepší, co jim hlásek umožnil.

Porota s šéfredaktorem Slováckého deníku Pavlem Bohunem v čele, v níž nechyběly Jarmila Hudečková, dlouholetá vedoucí folklorního souboru Ostrožan II a Ivana Zámečníková ze Základní umělecké školy v Uherském Hradišti, udělila dvě první místa v kategorii mateřské školy, a to čtyřleté Michaeli Procházkové a šestiletému Dominiku Kovaříkovi.

Nejlepším v kategorii žáků 1. a 2. tříd se stal sedmiletý Tomáš Frolka. Osmiletý Kryštof Ertl se stal vítězem kategorie 3. a 4. tříd a dvanáctiletá Sofie Marie Watsonová dominovala kategorii 5. a 6. tříd. Celkové vítězství strhl na svoji stranu a vítězem Ostrožského skřivánka se stal  Kryštof Ertl s písní ,,Seděl vrabec na kostele".

„Děkuji všem účinkujícím zpěváčkům za snahu vítězům pak k úspěchu a porotě za spravedlivé rozhodování," řekl na závěr přítomný místostarosta Uherského Ostrohu Ivan Klauda.