Na průběh celé soutěže se můžete podívat ZDE

Absolutní vítězové Andrea Lakosilová a Jan Gottwald ze Zlechova si odvezli 42 litrů vína, tedy polovinu váhy stárka. Druhá dvojice, Michaela Němcová a Vít Černý z Nedakonic získali 35 litrů vína, což byla polovina váhy stárky.

Hodové chasy si tak v nejbližších dnech smlsnou na rulandském šedém, ryzlinku rýnském a frankovce rosé od sponzora soutěže, jímž bylo Vinařství Vaďura z Polešovic, jakož i na sylvánském zeleném a svatovavřineckém od dalšího sponzora soutěže, občanského sdružení Vinaři Mařatice.

Cesta za vítězstvím vedla podle zlechovského dua společným úsilím celé krojové chasy. „Snažili jsme se vykoupit všechny noviny a zapojili jsme do toho i ostatní. Všechny navíc vyhecoval dovětek, že to chasa stejně nevypije. A tak, když chtěli chutnat, museli také přiložit ruku k dílu a sbírat hlasy,“ prozradila Lakosilová a přiznala, že se ve Zlechově na vítězné víno těší 24 párů folkloristů.

Podobně tomu bude také v Nedakonicích. Tam si na vinné delikatesy brousí zuby 18 párů tanečníků z krojové chasy. „Sejdeme se v sobotu na fašanku a tam se rozhodneme, kdy se do vína pustíme,“ usmíval se Černý.

Snoubení folkloru a vína považují zástupci sponzorů Jaroslav Vaďura i předseda občanského sdružení Vinaři Mařatice Bohuslav Jež za logické propojení. „Bereme to tak, že víno k folkloru přirozeně patří, a proto má tato soutěž na Slovácku svoje místo.“