Stejně jako předcházející ročníky Zlechovského koštování byl i ten letošní ve spojení s gastronomickým zážitkem v podobě ochutnávky sedmatřiceti vzorků sýrů z 12 zemí, jednatřiceti druhů klobás z Moravy a Slovenska a jedenácti vzorků oliv ze čtyř evropských států. Chuťové buňky mohli návštěvníci koštu zavlažit 258 vzorky bílých, 84 vzorky červených a sedmadvaceti vzorky rosé vín od vystavovatelů z 34 vinorodých obcí východní a jižní Moravy.

Na jejich čistotu, barvu, chuť a vůni se s šestidenním předstihem před koštem zaměřilo sedmatřicet ostřílených degustátorů s garantem výstavy Pavlem Bartoškem. Z třiadvaceti nejlépe hodnocených vín pak čtyřčlenná subkomise vybrala šampiony koštu. Těmi se mezi bílými víny stal Tramín červený výběru z bobulí Aloise Tománka z Boršic, mezi červenými víny odrůda Nitra z pozdního sběru od Dušana Ondráše z Jalubí. Jeho Cabernetem Sauvignon z pozdního sběru ročníku 2012 byl poctěn titulem šampion v loňském roce.

Návštěvníci koštu vína neustále okupovali gastropult a ochutnávali u něj nejen klobásy, ale i sýry a olivy. „Moc mně chutnal poloměkký kravský sýr Pere Joseph z Belgie, ale také španělský ovčí sýr pocházející z Baskicka. Manžel sýry moc nemusí, tak koštoval klobásy z Hakalíkova lanžhotského řeznictví a uzenářství," rozhlašovala Tereza Pospíšilová z Veselí nad Moravou.

Na zlechovském koštování vín, sýrů, klobás a oliv nechyběly ani letos Jitka a Jana Demlovy ze Zlechova. „Tentokrát přišli na koštování vín i rodiče, kteří tu loni na něm nebyli. Tatínek byl totiž nemocný a maminka s ním zůstala ze solidarity doma. Loňská vína, která jsme s nimi ochutnali, jsou vynikající," nešetřila slovy chvály Jitka. Podotkla, že tatínek, zanícený to vinař, si pochutnával na vinných vzorcích, kterými se v suterénu Agra Zlechov prezentoval Ráj vína.