Jeden z největších plesů na Slovácku tentokrát připadl na sobotní večer 4. března a kromě bohatého doprovodného programu nabídl až 58 vzorků různých vín od vinařství Zlomek a Vávra. Přímo sběratelským kouskem pak bylo Rulandské bíle z roku 1985. Jeho poslední dvě láhve se prodávaly v ceně deseti tisíc za jednu sedmičku.

„Na plese jsem už jednou byla, ale jenom brigádně. Letos je to vůbec poprvé, co si jej užívám jako návštěvník. Upřímně řečeno nejsem moc velký vinař, ani častý návštěvník plesů, přesto jsem letos přijela alespoň do Hluku. Jednak kvůli vyhlášenosti místního plesu, jednak kvůli známým, kteří jej navštěvují každoročně,“ sdělila čtyřiadvacetiletá Kristýna Trnková z Hradiště.

Čtete také

Po nehodě v Chřibech těžce zraněný motorkář zemřel v neděli ráno v nemocnici

Libor Zlomek: Na Vinařském bále představíme naše tradiční odrůdy, ročník 2016

Vítězný stárkovský pár vyhrál víno od sponzora soutěže Zlomek&Vávra

Široký výběr z kvalitního vina nalákal do prostor sportovní haly v Hluku vysokou návštěvnost přesahující tisíc hostů, kterou se může Vinařský ples každoročně pyšnit. „Rozhodně bych letos z vína vyzdvihl archivní Rulandu bílou z roku osmdesát pět, kterou vyráběl ještě můj tatínek a pro mě osobně to byla jedna z prvních větších motivací, abych se stejně jako on začal intenzivněji zabývat vínem,“ vyzdvihl vůbec nejdražší vzorek pořadatel plesu Libor Zlomek.

Za rok se navíc zájemci mohou těšit na desátý, jubilejní ročník Vinařského plesu. Podle Libora Zlomka se na jeho přípravách intenzivně pracuje už nyní. „Těžko říct, zdali máme ples ještě kam posouvat, nicméně lze už dnes s jistotou říct, že se návštěvníci dočkají zpestření programu, o které se letos postarala skupina Fleret. Drobných novinek a nápadů máme víc. Ještě si je ale nechám pro sebe,“ nechtěl Libor Zlomek prozrazovat překvapení příštího jubilejního ročníku.

Související Plesy, bály a maškarní na Slovácku, 2017