„Musím teda říct, že takový ples, kde je lidí jak zrzavejch mravenců, jsem ještě nezažil. Když jsem viděl monstrózní tombolu, ze které si můžete odnést mrtvé prase a ještě si ho domů odvezete autem, tak to docela jde,“ rozesmál sál bavič Zdeněk Izer, jehož vystoupení bylo jedním z hlavních hřebů programu.

Z velikosti plesu, na kterém v hlavním sále hrály dechové hudby Moravanka a Mistříňanka, byl zaskočen i hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

„Mám tady premiéru a jsem přesvědčený, že takový ples jsem nejen u nás v kraji, ale myslím, že ani v Praze, neviděl. Je úžasné, kolik lidí dokáže sdružit láska k vínu. Je to nádherné,“ poznamenal první muž kraje.

On i další návštěvníci se mohli bavit i v dalších sálech u cimbálovek či u dua Vojodeyl. Především se ale ochutnávalo víno.

„Dnes oslavujeme nejen desátý ples, ale zároveň i desáté výročí založení naší společnosti. Prezentujeme především mladá vína z roku 2017. Letos je to o to zajímavější, že představujeme nový design, kdy každé víno má svoji etiketu s příběhem, který je spjatý s danou odrůdou a jejími chutěmi,“ nechal se slyšet Libor Zlomek z pořádajícího vinařství Zlomek a Vávra z Boršic u Blatnice.

A mladé víno všem chutnalo. Výjimkou nebyli ani manželé Žufánkovi, kteří už počtvrté přijeli z Ostrožské Nové Vsi. „Je to tady super, je to jasně nejlepší ples. Zatím jsem ochutnala tři vzorky a jedničkou je pro mě Hibernal 2017. Ten budu pít až do rána,“ smála se Magdalena Žufánková.

Zkrátka se nemusel držet ani její muž, neboť cestu domů měli naplánovánu taxíkem. „Tady na plese je vždycky úžasná atmosféra. A co piju? Samozřejmě víno. A jenom to nejlepší – Zlomek a Vávra,“ mrknul spiklenecky Antonín Žufánek.