Poslední jmenovaná akce začne v 19.30 ve velkém sále brodského Domu kultury. „Ve volném dialogu proberou baviči umělecké začátky, zážitky ze studentských let, společně pohovoří o svých sportovních aktivitách i cestách do zahraničí, opředených veselými historkami," lákají do Uherského Brodu pořadatelé. Zběhlý Krušnohorec Josef Alois Náhlovský odpoví na zvídavé otázky svého kolegy. Proberou širokou škálu jeho chorob a neduhů a neopomenou ani roli Čochtana ve slavné muzikálové komedii Divotvorný hrnec. Na řadu přijdou dotazy publika.

Jedinečný zážitek slibuje rovněž koncert Petry Janů v Klubu kultury v Uherském Hradišti. Tam se zastaví na svém narozeninovém turné, které se skládá z 15 koncertů po celé republice.

Od půl osmé večer se všichni její fanoušci mohou těšit na hity, jako je Už nejsem volná, Říkej mi nebo Není nám už sedmnáct. Narozeninový koncert doprovodí orchestr GOLEM.

„Doufám, že si to s fanoušky užijeme. Každý dostane jako dárek CD s největšími hity. S producentem turné Petrem Salavou jsme jich nachystali několik tisíc," nechala se slyšet Petra Janů. Dodala, že samozřejmě musí zaznít typicky známé hity, to by jí totiž lidé prý neodpustili. „Někdy ale koukám jako blázen, co já všechno nazpívala. Všechny písničky jsem si ale poctivě poslechla a vybrala jsem i kuriozity, které se na koncertní turné hodí," doplnila legendární zpěvačka.

Trojlístek osobností doplní jeden z nejpopulárnějších českých spisovatelů Michal Viewegh. „Jeho příznivci se mohou těšit nejen na autorské čtení jeho nejnovějších titulů, ale i na besedu a autogramiádu. V hradišťské Redutě se představí od 19 hodin," prozradila za Klub kultury Jana Matůšová.

Na svém kontě má spisovatel celou řadu knižních titulů a mnohým z nich se dostalo i filmového zpracování. Diváci mohli v televizi či kině vidět z jeho pera filmy Nestyda, Případ nevěrné Kláry nebo Báječná léta pod psa.