V jeho dvou částech představila kapela své nové skladby i několik starých bigbítových songů - především ale půl století staré písně z legendárního alba Kuře v hodinkách.

Prostorem Míru i dušemi a těly přítomných posluchačů v sobotu rezonovaly zhudebněné Kainarovy texty. Pěvecky je dokonale zvládl Jan Holeček za klávesami. Spolu s ním si tak lidé pěli skladby Rám příštích obrazů, Jenom láska ví kam, Já a dým, Chvíle chvil, Pár století, Doky, vlaky, hlad a boty, Stále dál i Kuře v hodinkách.

Nápad Davida Palkoviče, namalovat na obří vánoční vejce v rámci velikonoční výzdoby Komenského a pamětihodnosti Komně realizovala Petra Mojžíšková. Oba na snímku
VIDEO: Nadrozměrné velikonoční vejce v Komni zdobí postava Komenského

Kromě Jana Holečka doplnili dvojici původních členů Flamenga - Pavla Fořta (kytara) a Vladimíra „Gumu“ Kulhánka (baskytara), Jiří „Zelí“ Zelenka (bicí, vokály) a Vladimír Boryš Secký (saxofon a flétna, vokály).

„Už si ani přesně nevzpomenu, kdy jsem tady na Slovácku hrál poprvé, ale byl jsem tu už mnohokrát. V 90. letech, ještě s ETC, jsme například koncertem otvírali hudební festival na hradě Buchlově, který organizoval Víťa Chromek. Tady na Míru jsem byl jindy s kapelou Anny K a vzpomínám si, že jsme se tady rozšoupli až do rána,“ prozradil Deníku Vladimír Guma Kulhánek.

Výtvarné ohlédnutí Sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomezí v Uherském Brodě
Výtvarné ohlédnutí Sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomezí

S dovětkem, že sice pozoruje, jak se hradišťský Mír stává čím dál víc klubem undergroundovým, ocenil ale jeho možnosti bezprostředního kontaktu s publikem. „Také kvůli tomu to tady mám rád a rád se sem vracím,“ dodal baskytarista.

Flamengo Reunion Session navazuje na období let 1970 – 1972, kdy za mikrofonem zněl hlas Ivana Khunta a Vladimíra Mišíka. Kapela v listopadu roku 2022 vydala a pokřtila svoje nové živé album Live. Právě tímto albem chtělo Flamengo vzdát holt své v pravdě kultovní desce Kuře v hodinkách, která spatřila světlo světa v roce 1972, tedy přesně 50 let před albem Live.