Název však není docela přesný, i když ve většině obrazů postřehneme nebo rozšifrujeme náměty žen a dívek. Celá kolekce se ovšem nese v jednotném výtvarném stylu, k němuž se malíř dopracoval syntéznou různých podnětů.

Zdeněk Trčálek v Pardubicích.
Zdeněk Trčálek je nejlepším komediálním hercem v Česku, oslnil v Pardubicích

Sám kdysi ústy tzv. „imaginárního kritika“ ke své tvorbě uvedl: „Autor dospěl k syntéze výtvarných prvků a stylů. Pomáhá si písmomalířskými šablonamy a malbu podlepuje reprodukcemi starých mistrů. Nestydí se míchat realistické prvky ženské anatomie s abstraktním expresionismem. Nosným motivem je většinou lidská figura, ne jako pouhý objekt, ztvárněný na ploše, ale jako symbol - nositel nejrůznějších životních situací, konfliktů, tragédií, ale i krásy a lásky.“

Věhlas kudlovického koštu vín překročil hranice Slovácka
Věhlas kudlovického koštu vín překročil hranice Slovácka

Výsledek je ovšem pozoruhodný jednotným rukopisem, jednoznačně prozrazujícím autora - což u současných výtvarníků není zcela běžné.

Na vernisáži, spojené s happeningovým zahájením, hrála folk-rocková kapela Venca´s Group. „Důležité pro mě byly ty dva happeningy, s Františkem Pavlicou a pak na konec ten Žampiónový průvod za doprovodu budovatelské písně Kolo kolo mlýnské,“ pousmál se zdeněk Kup. Výstava potrvá do 31. května.