V bloku Hradišťanu zazněly písně Čas radosti, při zapalování svící skladba Pozdraveno budiž světlo, následně pak píseň Nechvátej osude a po procházce staletími Slava vo vyšniich, Pauer natus in Betlehem a Děťátko se narodilo. Pak rozezněly baziliku koledy v různých jazycích – Glori – Vstancie pasterze, nové vánoční písně s názvem Čas darů (Zem krabatí) a Nebe se otevírá.

Ježíšek v Modré se nezahříval v jesličkách, ale v náruči svého otce; 25. prosince 2023
OBRAZEM: Ježíšek v Modré se nezahříval v jesličkách, ale v náruči svého otce

Příjemnou sváteční atmosféru vytvořil už po dvaatřicáté Hradišťan s primášem Jiřím Pavlicou a zpěvačkou Alicí Holubovou. Ojedinělé těleso s vysokou uměleckou a interpretační úrovní a nezvykle širokým žánrovým záběrem opět pozvalo hosty. A to houslisty Jiřího a Matouše Pospíchalovi a Jiřího a Marka Pavlicovi.

V podání Alvarezových zaznělo od Mozarta Laudate Dominum. Petra a Rafael Alvarezovi zapěli Laudamuste od A. Vivaldiho. V průběhu koncertu zaznělo v podání Josua a Francisca Pie Jesu.

Benefiční koncert v Hradišti? Plný kostel posluchačů a výtěžek 31 tisíc korun
Benefiční koncert v Hradišti? Plný kostel posluchačů a výtěžek 31 tisíc korun

Při společném zpívání rozezněli baziliku všichni účinkující, a to písněmi Štědrej večer nastal, Veselé vánoční hody, Byla cesta ušlapaná, Pásli ovce, Sanctus a na závěr zazpívali účinkující i diváci čtvrtou sloku koledy Narodil se Kristus Pán.