Stavební práce pomalu finišují, a tak se pekaři brzy budou muset přemístit. Provozovny v Drslavicích se však Vlastimil Javor, majitel a zakladatel pekařství, nechce zbavit. K pekařině se dnes pomalu přidružuje i studená kuchyně, a tak tam budou zaměstnanci připravovat obložené bagety a vařit knedlíky.

Ve Vlčnově, kousek od kostela, stojí takzvaná vdolečkárna. Tam se pracuje už od časných ranních hodin. „Na míchání těsta chodí ženy na dvě hodiny ráno, ostatní pak na čtyři, aby bylo ráno vše připravené a stihlo se zboží rozvézt," vysvětluje majitel pekařství Vlastimil Javor. Vdolečky začali vyrábět před pěti lety, do té doby byl základem chleba a jemné pečivo.

„Dnes děláme ze čtvrtka na pátek ručně až třicet tisíc vdolečků," popisuje běžnou praxi majitel pekařství. Podle něj totiž vdolečky nesmí chybět na křtinách, na svatbě, na pohřbu. Vdolečkárnu podle svých slov založil kvůli vysoké poptávce po tomto produktu, jednotlivé vlčnovské cukrářky totiž nestíhaly vyrobit dostatek vdolečků. Pekařství je nedělá podle žádného tradičního vlčnovského receptu, je to směs několika různých, které se asi rok a půl ladily až do dnešní podoby. Spojení vlčnovský vdoleček je dnes vyhlášeným pojmem. „Běžně je posíláme i balíkem po celé republice," usmívá se spokojený majitel pekárny. Dodává, že je vyzkoušené, že vdoleček nezplesniví, nezkvasí se, ale vyschne. I potom je však poživatelný. Hlavním konzervantem je tam totiž cukr a rumové aroma, což prodlužuje jeho trvanlivost.

Pekařství Javor je proslavené vdolečky, ale peče i chleba, rohlíky a jemné pečivo, v poslední době navíc začali vyrábět zákusky. V současné době zaměstnává devadesát lidí na stálý pracovní poměr a asi třicet brigádníků. Jejich pečivo najdou zákazníci v devíti vlastních prodejnách a v další malo- i velkoobchodech. Vlastimil Javor se snaží dodržovat vizi, kterou si předsevzal, když začínal v pronájmu v Uherském Brodě v roce 1996. „Musím být přesvědčený, že když půjdu z opačné strany pultu, že bych si zboží sám koupil," představuje politiku svého podniku.