Léto je v plném proudu, pro muzikanty to většinou znamená open air hraní. Jak jste na tom letos Vy?
Ano, v létě mě čeká několik zajímavých koncertů, kromě velkých open air koncertů s Elánem se ale těším taky na hraní na festivalech se svou vlastní skupinou.

Jedna z Vašich letních hudebních zastávek bude i v Uherském Hradišti. Na co všechno z vaší tvorby se mohou fanoušci těšit?
Podtitul mého koncert zní „Od Elánu až po Fontánu“ a půjde o výběr těch nejznámějších písniček, které zpívám s Elánem, z mých sólových desek a samozřejmě nebudou chybět ani hity z filmové trilogie Fontána pro Zuzanu.

Pocházíte ze Slovenska, práce vás často vede do Čech i na Moravu, občas zavítáte i na Slovácko. Znáte náš kraj, nebo jej teprve budete poznávat, třeba po koncertě?
Za svých už víc než 40 let hudební kariéry jsem projezdil snad všechny kouty našeho bývalého Československa, a tak dobře znám i Slovácko. Několikrát jsem tam vystupoval a těším se na přátelskou atmosféru, která tam vždy je.

Jaké jsou vaše plány poté, až skončí maraton letních koncertů?
Na podzim mě čekají dvě pracovní zahraniční cesty (Kanada a Rakousko), ale hlavně příprava nové desky Elánu a příprava turné k 50. výročí vzniku Elánu. To se plánuje na příští rok 2018, takže si moc neodpočinu.