„Pomlázky z vrbových proutků pletlo na nádvoří hrnčířského muzea třicet dětí, jejich rodičů i prarodičů. V sále muzea si děti vyráběly různé velikonoční ozdoby. S tvorbou figurek z kukuřičného šustí jim pomáhala Františka Snopková, držitelka Ceny Vladimíra Boučka z Uherského Hradiště," informoval starosta Tupes Oldřich Vávra.

Potleskem odměňovali diváci vystoupení dětských folklorních souborů Čutora, cimbálové muziky Džbánek, Děcek z Buchlovic a jejich Mladé cimbálové muziky. Pomyslnou tečku za kulturním programem udělal ženský sbor Tupeské parádnice.

Po pořadu přišel na řadu starodávný pohanský zvyk, který se dochoval dodnes, a to vynášení Moreny, V jejím nesení se střídali členové dětského folklorního souboru Čutora s hostujícím ansámblem Děcka z Buchlovic. Na můstku nad Zlechovským potokem kluci a holky Morenu vysvlékli, zapálili a vhodili ji do vodního toku. Jako kontrast k Moreně bylo létečko, opentlená kvetoucí větvička, kterou krojované děti přinesly jako symbol jara do dvorního traktu Muzea keramiky v Tupesích.