O první výkop se postaral český fotbalový internacionál Miroslav Kadlec spolu s českou fotbalistkou hrající za rakouský Horn Zdeňkou Skupinovou. Jako první si vyzkoušeli nový trávník domácí fotbalisté, kteří v prvním zápase porazili jedenáctku ze slovenského Papradna 5:3. Po kulturním programu tamních folklorních souborů Lipka a Lipečka a dívčího souboru Podžiaran z Papradna nastoupily proti sobě fotbalové mančafty z Jankovic a Košíků, které se po vyrovnaném zápase rozešly smírně 2:2.

„Nebýt téměř třímilionové finanční dotace z ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže, finanční injekce od obce, ale také peněz z naší kasy, nemohli bychom se do rozsáhlé rekonstrukce hřiště vůbec pustit,“ potvrdil předseda jankovické TJ Sokol Milan Sentl. Fotbalisté, jejich manželky i občané přiložili při obnově hřiště ruku k dílu a bez nároku na jakoukoliv odměnu odpracovali ve sportovním areálu na osm set brigádnických hodin.

„Ze slov o aktivitě Jankovických, které jsem při zahajovacím ceremoniálu slyšel, je patrné, že v této obci žijí lidé pracovití, že jsou schopni udělat hodně práce pro vylepšení jejich fotbalového hřiště. To je opravdu na tak malou vesnici moc pěkné a účelně vybudované,“ uvedl internacionál Kadlec. Spolu se Zdeňkou Skupinovou se shodli na tom, že nyní už záleží jen na členech TJ Sokol, zda si udrží hřiště v perfektním stavu i do budoucna.

Na celkové investici za 3,4 milionu korun získala Tělovýchovná jednota Jankovice 2,9 milionu dotace z ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže, 335 tisíc korun od obecního úřadu a dvě stě tisíc vysála z pokladny fotbalistů. „Kdybychom přepočítávali brigádnické hodiny na peníze, bylo by to číslo daleko vyšší,“ dodal Sentl.