Posunutý krojovaný průvod měl ale i tak velký úspěch, i když se jej zúčastnily jen místní soubory. Kladně jej hodnotil i starosta Hluku Jan Šimčík, který byl sám účastníkem špalírů krojů. „Měl jsem trochu obavy, protože v době průvodu musíme odklonit dopravu, nakonec ale všechno dopadlo dobře a ohlasy byly veskrze pozitivní,“ usmíval se starosta. Mezi účinkujícími se prý dokonce ozývaly hlasy, že by chtěli zavést průvod na hody natrvalo. Starosta je ale přičítá počátečnímu nadšení, nevylučuje ovšem, že se tak někdy v budoucnu stane. „Možná vejde v platnost takové nepsané pravidlo. Pokud počasí nepovolí průvod na jízdu králů, uskutečníme ho na hody,“ sdělil Šimčík.

V nedaleké obci Boršice u Blatnice se krojované procesí po vesnici prochází tradičně. „Na hody u nás kráčí průvod v čele se stárkou a stárkem. Jediné, co nám chybí, je krojované právo. Večer na zábavě chase ale předávám povolovací listinu,“ uvedl starosta Boršic u Blatnice Bohuslav Vávra.

Naopak bez jakéhokoli průvodu se už několik let musí obejít v Bojkovicích, kde se o víkendu konaly hody taktéž. „Tato slavnost se u nás moc neslaví. Chybí tu tradice. Bude to asi tím, že před lety vyhořel na hody kostel, od té doby si je lidé slavit odvykli,“ poznamenal starosta Bojkovic Petr Viceník. Podle jeho slov navíc chybí centrální plocha pro pořádání takových akcí. „Chceme ji vybudovat příští rok. Měla by mít kapacitu asi 300 osob,“ uvedl Viceník. Potom prý budou usilovat i o obnovení folklorních pořadů.