Další ženy neberou, jak striktně prohlásil vedoucí historického šermu sedmatřicetiletý Pavel Jurčeka (na snímku).

Memento mori založila v roce 1992 parta nadšenců z Uherského Ostrohu, která v té době neměla žádné vybavení, kostýmy ani zkušenosti s šermováním. Za patnáct let se tento spolek rozrostl na dvanáct stálých členů, kteří své umění předvádí několikrát týdně nejen na Slovácku, ale v celé republice i v zahraničí. „Do ciziny jezdíme asi dvacetkrát ročně. Navštěvujeme prestižní mezinárodní festivaly na Slovensku, v Rakousku, Německu a Maďarsku. Naposled jsme na začátku srpna vystupovali v Trenčíně,“ prozradil Jurčeka.

Včera přichystali na Buchlov parku hry pro děti, dnes vystoupí v Kněždubě na dětském loučení s prázdninami, v sobotu se představí na hradě Špilberk a večer se v Uherském Brodě zúčastní Historické taškařice.

„Taková četnost akcí je pro nás běžná. Na rodinu máme čas spíše v pracovní dny, jinak víkendy trávíme na těchto akcích. Přes léto není moc času zkoušet, ale v zimě trénujeme dvakrát týdně v Uherském Ostrohu,“ vysvětlil Jurčeka s tím, že příští víkend je čeká mnoho scén na Slováckých slavnostech vína a otevřených památek.

Přečtěte si také:

Uherský Ostroh: návštěvníci dostali při vstupu vatu do uší

Trenčín hostil memento mori