To osobně přímo z rukou premiéra Mirka Topolánka převzal na zahájení zemědělské výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích majitel firmy Miroslav Mahdalík.

Uznání udělované ministerstvem zemědělství získalo moravské uzené maso a šunka VOMA. Počet KLASOU hodnocených výrobků tak v případě uherskobrodské společnosti stoupl na jedenáct. Sám majitel společnosti však rozdíly mezi jednotlivými oceněními nevidí.

„Ke každému výrobku se stavíme stejně. Musí u něj být opravdová kvalita a o tu se naše firma, zpracovávající výhradně maso českých prasat, snaží prvořadě,“ prohlásil Mahdalík.

Národní značka kvality KLASA slouží spotřebitelům a odběratelům k lepší orientaci při identifikaci produktů a prezentaci jejich kvality v porovnání s konkurenčními potravinami. Ministr zemědělství uděluje kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům toto prestižní ocenění již od roku 2003. Značka je propůjčována na tři roky. Ocenění národní značkou KLASA již získalo 1405 produktů od dvou set českých a moravských výrobců.