Autor, ročník 1953, se narodil v Praze, vystudoval VUT Brno a od roku 1979 žije v Trenčíně. S regionem Uherskohradišťska má úzké kontakty - autorské výstavy v Uh. Hradišti (SD, Klub kultury, Reduta) i v Uh. Brodě. Podílí se na více než třicetiletých aktivitách inciciativy výtvarníků a fotografů pomezí Setkání - stretnutie (každoroční společné výstavy a tvůrčí dílny).

Fotografovat začal v roce 1970 a jeho práce brzy zaujaly odborníky i veřejnost. Vytvořil si osobitý rukopis s relativně zredukovanou škálou výrazových prostředků. Jeho abstrakci se blížící asociativní fotografie, poučená imaginací poetiky surrealismu, zachycuje stopy existence člověka a přírody v nejrůznějších prostředích, zejména městských.

Burza krojů a krojových součástí přilákala do Babic stovky zájemců
Burza krojů přilákala do Babic stovky zájemců

Autor hledá nevšední pohled na všední věci, nechává divákovi prostor pro nalézání nových souvislostí a významů. Své práce soustřeďuje do otevřených cyklů (například Hledání světla, Znaky a znamení, Na rubu bdění, Záhady zapomenutých snů apod.).

Svoji kolekci pro Uh. Hradiště nazval Jan Tluka Stopy - ozvěny - poselství. Je členem trenčínské skupiny MÉTA a Združenia výtvarníkov pri Trenčianskom osvetovom stredisku. Na vernisáži hrála cimbálová muzika Višňa a výstava potrvá do 31. října. (avP)