Za hranice, Úkryt, Daleko od stromu a Dýchajúce obrazy – to jsou čtyři krátkometrážní filmy studentů a studentek ateliéru Audiovizuální tvorby Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (FMK UTB), které mohou diváci a divačky shlédnout v kině Hvězda v Uherském Hradišti.

Projekce se zúčastní i delegace tvůrců a tvůrkyň jednotlivých studentských snímků. „V rámci projektu U TeBe v kině představujeme divákům a divačkám nejen v okolí Zlína naši tvorbu, která nás reprezentuje na tuzemských i světových festivalech. Jsme rádi, že po loňském úspěšném setkání ve Hvězdě navazujeme i v roce letošním,” zve Irena Kocí, vedoucí ateliéru audiovizuální tvorby.

V hradišťském HUBu vystavují čtyři kantoři ze SUPŠ
VIDEO: V Hradišti vystavují čtyři kantoři ze SUPŠ, mezi nimi i exředitel školy

Témata fantazijního světa malé holčičky při návštěvě galerie, výletu do alternativní budoucnosti Zlína, virtuální simulace v úkrytu před celým světem i obtížného života matky samoživitelky a její patnáctileté dcery reprezentovaly studentskou tvorbu ze Zlína i na uznávaných zahraničních a světových festivalech.

Světová premiéra filmu Daleko od stromu proběhla na prestižním Vancouver International Film Festivalu v Kanadě, projekt Dýchajúce obrazy se zase poprvé světu představil na vyhledávaném festivalu zaměřeném na kameramanské umění Camerimage v Polsku.

Osudy rakousko-uherského vojáka Floriána Vystrčila z Bánova stylově přiblížil v uherskohradišťské knihovně jeho pravnuk Radovan Jančář; čtvrtek 21. března 2024
Osud rakousko-uherského vojáka Floriána Vystrčila z Bánova sepsal jeho pravnuk

Projekce proběhne za přítomnosti tvůrců a tvůrkyň jednotlivých filmů. „Těšíme se na zpětnou vazbu od diváků, je pro nás vždy zajímavým přínosem, který nás posouvá v další tvorbě,” říká Emma Marková, autorka jednoho ze čtveřice promítaných snímků.