Po tři dny bojovalo patnáct mužských a stejný počet ženských kolektivů minulý víkend v severočeském Ústí nad Labem o titul českého mistra v požárním sportu. O něm se rozhodovalo v disciplínách 100 metrů jednotlivců s překážkami, čtyřikrát 100 metrů štafeta a požární útok.

Zlínský kraj reprezentovali jeho přeborníci v obou kategoriích, tedy Vlčnovjané. „Na mistrovství jsme neodjížděli v nejsilnějších sestavách. Těsně před ním se při tréninku zranil základní člen týmu a jeho neúčast na poslední chvíli ovlivnila složení všech disciplín. Rovněž ženy odjížděly na mistrovství oslabené o svou elitní závodnici a velitelku družstva. Široká dorostenecká základna nám naštěstí umožnila díry v sestavách zalátat,“ upozornil vedoucí obou kolektivů Stanislav Moštěk.

V úvodních disciplínách se vlčnovským dobrovolníkům těžce bojovalo s profesionální konkurencí a po prvních dvou soutěžních dnech okupovalo mužské družstvo ze Slovácka dvanáctou pozici, ženy si vedly o tři příčky lépe.

Statistiky si Vlčnovští vylepšili až v požárním útoku, kdy muži s časem 27,36 sekundy skončili na pátém a celkově desátém místě, ženy pak excelovaly s 25,96 sekundami, které stačily na druhé a celkově šesté místo. „Tím potvrdily, že patří mezi širší republikovou špičku. Pro vlčnovské hasiče to byla tečka za nejúspěšnější sportovní sezonou v historii sboru, hlavně díky bronzu dorostenek v Třebíči, účasti mužů a žen na světové olympiádě v Ostravě a aktuálním stříbru žen z víkendového mistrovství,“ zrekapituloval Moštěk.