Předplatné je ale také jistota, která divákům zaručuje, že všechny inscenace uvidí bez toho, aniž by si museli telefonovat do divadla a čekat i několik měsíců na vstupenky. Slovácké divadlo v těchto dnech představilo předplatné na rok 2011. I tentokrát se dá očekávat rekordní zájem.

„Snažili jsme se, aby skladba titulů na příští rok byla co nejzajímavější. A jsem přesvědčený, že se nám to povedlo,“ konstatuje herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Fakt, že divadlo registruje desítky nových zájemců o předplatné, jeho slova potvrzuje. A na co se tedy mohou diváci v příštím roce těšit? „Uvedeme nejhranější broadwayskou komedii posledních deseti let, také se k nám vrátí mistr veseloher – režisér Robert Bellan (na snímku), nebude chybět ani česká a světová klasika a nezapomněli jsme ani na českou novinku,“ vyjmenovává Josef Kubáník.

Slovácké divadlo registruje v letošním roce téměř osm tisíc předplatitelů, což je jedno z nejvyšších čísel v republice a několikrát to potvrdil i herec a prezident Herecké asociace Václav Postránecký. „Vždyť tolik předplatitelů nemá ani pražské Národní divadlo.“ Uherskohradišťské divadlo obdivují i další známé osobnosti, mezi nimi je například i herečka Gabriela Vránová, známá například jako učitelka Hajská ze seriálu My všichni školou povinní. „Je důležité, aby měli diváci o čem přemýšlet, aby se zasmáli při dobré komedii, a odpočinuli si tak od všedních starostí, kterých je pořád víc než dost. Ale aby to pro ně svátek byl, musíme pro ně my herci hrát dobré věci k přemýšlení i k pobavení. Ve Slováckém divadle to umějí.“

Slovácké divadlo si zájem uvědomuje a je na něj připraveno. Každý, kdo touží po předplatném na rok 2011, dostane v pokladně divadla zdarma katalog, ve kterém jsou popsány všechny hry, ale najde v něm i fotografie ze stávajících inscenací a snímky oblíbených uherskohradišťských herců. „Chceme našim divákům poskytovat ten největší možný servis. Nadšení být se Slováckým divadlem je obrovské,“ uzavírá Josef Kubáník.

Tituly roku 2011

Hudební podívaná: Vojna – jak se žilo na vesnici 20. století? Příběhy mladých i starých se prožívají při masopustním veselí, na svatebních obřadech a vrcholí při odchodu mužů na vojnu. Syrové příběhy, ve kterých se možná kdekdo pozná.
Horor: 39 stupňů – kanadský turista je v Londýně křivě obviněný z vraždy. A tak musí prchat a dokazovat svoji nevinu. Ať udělá co udělá, roztáčí kolotoč neuvěřitelných dobrodružství. Diváci Slováckého divadla si v poslední době přáli detektivku i horor. Nyní obojí dostávají v tom nejlepším balení. Od mistra Alfréda Hitchcocka.
Česká klasika: Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert - Život v Dalskabátech není obyčejným. Jak by mohl být, když je to všude samý čert. Oblíbená pohádková komedie byla na jevišti Slováckého divadla naposledy uvedena před 25 lety. Dodnes na ni mnozí diváci vzpomínají, a tak si divadelníci řekli, že je nejlepší čas ji připomenout.
Komedie: Hráči – v uzavřené společnosti karetních hráčů vítězí ten, který dokáže rozkrýt falešnou hru dřív, než je podveden. Že to není důvod k legraci? Ale ano. Když prozradíme jméno režiséra Roberta Bellana, je jasné, že zabrat dostanou především divácké bránice. Každý, kdo už viděl jeho předchozí komedie Rychlé šípy, či 1+2=6 moc dobře ví, o čem je řeč.
Světová klasika: Dům Bernardy Alby – všech pět dcer v domě je na vdávání. Touží po lásce, místo toho je čeká osud jeptišek. Jejich matka totiž hlídá své dcery natolik, že z domu udělá celu. Jedna z nejlepších her světové klasiky dostane každého.
Česká novinka: Denní dům, noční dům – v kronice poloopuštěné vsi ožívají legendy o světcích, příběhy o vlkodlacích, ale lze si taky přečíst záludné recepty na jídlo z muchomůrek. Kdo to všechno píše? Vševědoucí parukářka Marta. A ta ví víc, než si kdo myslí… Slovácké divadlo uvede divadelní novinku jako první u nás.

Josef Kajetán