Související články si můžete prohlédnout po rozkliknutí ZDE

Zajímavým číslem se na festivalu stal také počet mágů a kouzelníků, kterých se do metropole Slovácka sjelo z tuzemska, Rakouska, Slovenska a Maďarska na sedmdesát.

Poutavými číselnými údaji disponoval rovněž folklorní festival Kunovské léto, jenž se konal od 13. do 19. června v Uherském Hradišti, Kunovicích a lázeňských Luhačovicích. Na ten zavítalo skoro deset tisíc návštěvníků, pro které vystupovalo 670 dětí a ještě 180 dalších účinkujících v doprovodných programech.

V Hradišti tancovaly soubory z Litvy

Slovácko se o víkendu prostě stalo centrem různorodé kultury. Sjeli se tam jak milovníci folkloru, tak i obdivovatelé kouzel nejen z České republiky. Na Kunovském létě mohli diváci vidět devět zahraničních dětských souborů, například z Maďarska, Litvy nebo Makedonie. Aby dětí nebylo málo, utkalo se v sobotu na Masarykově náměstí v Hradišti pětatřicet malých verbířů ve věku osm až patnáct let.

Dospělí mohli nejen své ratolesti podporovat v soutěžích, ale pořadatelé pro ně připravili slovenskou lahůdku. V pátek se totiž v přírodním areálu v Kunovicích předvedl jeden z nejznámějších folklorních souborů našich východních sousedů Lúčnica i s jeho muzikou Zlaté husle. Podívat se na ni přišly více než dva tisíce lidí. Pestrý program téměř týdenního festivalu dokladuje velké množství doprovodných aktivit. „Děti měly možnost zapojit se do výtvarných dílen, sportovních aktivit, mohly se učit lidové tance ze zahraničí, poznávat přírodu, hrát divadlo, navštívit řezbářskou školu,“ popsala ve stručnosti program za pořadatele Romana Habartová. Právě ona s manželem spolu s dalším párem stála u zrodu celého festivalu.

Gala- show uváděla Dana Morávková

Druhou zmíněnou akci, Adell magic fest, také navštívili zástupci ze zahraničí. Do kouzelnické soutěže se přihlásili iluzionisté z Rakouska, Slovenska nebo Maďarska. Na páteční Kouzelné náměstí přilákal několik stovek malých i velkých diváků nejen rekord, ale i jízda naslepo autem, spousta her a soutěží. V sobotu večer se pak konala galashow s vystoupením Alžběty Kolečkářové nebo fenky Keisy z televizní Talentmanie. Celým večerem provedla slovem Dana Morávková a pořadatel akce Jiří Hadaš. „Je to fantastické, hrozně moc si to užívám na tři sta procent, i když jsem všechno s Lukášem Ješkem alias kouzelníkem Šeklinem zařizoval téměř sám. Moderoval jsem soutěžní bloky, Kouzelné náměstí s Deníkem, do toho dělám produkci celého večera, ale to mě právě baví,“ usmíval se Hadaš.

PETRA KUČEROVÁ, BLANKA MALUŠOVÁ