Za dvě a půl hodiny trvání jeho přednášky o stavu a perspektivách turistického ruchu, zaplatila škola třicet tisíc korun. Z toho čtyřiadvacet tisíc mezi sebou vybrali po dvousetkorunách studenti. Zbytek doplatila škola.
„Přednášky se zúčastnilo sto dvacet studentů. Třetí ročník oboru ekonomika cestovního ruchu měl účast povinnou, zbývající místa doplnili studenti z prvního a druhého ročníku,“ uvedla Martina Janásová, organizátorka přednášky a externí vyučující na Obchodní akademii, Vyšší odborné škole a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky v Uherském Hradišti a na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské, Technické univerzity Ostrava. Vysoké vstupné na výklad však některé studenty odradilo. „Dvě stovky se mi zdají být moc. Kdyby byla přednáška levnější, ráda bych si ji poslechla,“ pronesla studentka druhého ročníku VŠB Jana Zelená. Ne každý ale považoval tuto částku za ztracenou investici. „Očekávám, že slova pana Okamury se stanou přínosem při mém studiu,“ sdělila účastnice prezentace Vendula Perutková, která na VŠB studuje třetím rokem.
Okamura dorazil se zpožděním, neboť ho zdrželo bloudění po ulicích metropole Slovácka při cestě z hotelu Slunce, kde byl ubytovaný. Pikantnost, na kterou při svém výkladu poukazoval, byla právě cena jeho ubytování. „Za dvoulůžkový pokoj jsem měl zaplatit 2800 korun. Dostal jsem ale slevu, tudíž mě noc v hotelu vyšla na dva tisíce. V Praze bych zaplatil tak třináct set korun,“ sdělil svůj turistický postřeh Okamura.
Po poutavé přednášce následovala diskuse se studenty. Ti se nejčastěji ptali na osobní život Okamury, pracovní režim dne, na krach cestovní kanceláře Tomi Tour a na další věci. Po stopadesátiminutovém výkladu ho organizátorka obdarovala slivovicí. „Dárek přijal s radostí a studenty vyzval k tomu, aby měli vždy pozitivní mysl,“ sdělila Janásová. Poté Okamura opustil areál kasáren a zároveň také Slovácko.