Kukátko Uherskobrodska klikni ZDE

Ačkoliv to na první pohled může vypadat, že odešel z vlastního rozhodnutí, což také Slováckému deníku potvrdil, ve městě se mluví i o tom, že je až příliš spojovaný s osobou někdejšího starosty Ladislava Kryštofa, a proto je pro současnou vládnoucí koalici nepřijatelný.

O novém jméně rozhodne výběrová komise

„Funkci složil sám, o tom, jestli jeho odchod souvisí s odchodem bývalého starosty, nespekuluji. Důvody neuvedl, obdržel jsem pouze dopis s oznámením, že skládá funkci,“ řekl uherskobrodský starosta Patrik Kunčar. Podobně se vyjádřil i sám Sušil. „Jde o moji soukromou věc. Rozhodl jsem se skončit a skončil jsem,“ konstatoval.

S touto verzí však nesouhlasí Ladislav Kryštof. „Jedním z bodů koaliční dohody bylo jeho odstranění z radnice, jak mně potvrdilo několik koaličních zastupitelů. Za mého starostování mnohokráte zazněl požadavek na jeho odvolání ze strany koaličního partnera. Byl jsem vždy proti, jelikož Hynek Sušil byl velmi dobře hodnocen ředitelem krajského úřadu,“ sdělil Kryštof a přiznal, že se s bývalým tajemníkem zná už 25 let. Na dotaz, zda je skutečně součástí koaliční dohody i to, že Sušil už dál tajemníkovat nebude, Kunčar přímo neodpověděl. „Nechci se k této věci nijak vyjadřovat. Pro mě je to citlivá záležitost,“ poznamenal. Zároveň také uvedl, že objektivně zhodnotit klady a zápory Sušilovy práce na tamní radnici je po sedmi týdnech, kdy starostuje, příliš krátká doba. „Z pozice běžného občana a zastupitele myslím, že za ta léta ve funkci tajemníka se mu podařilo spoluvybudovat celkem dobře fungující úřad,“ řekl Kunčar, jenž se však o Sušilových slabinách vyjádřit odmítl se slovy, že to je spíše otázka pro jeho někdejší spolupracovníky.

A jakých vlastností si u Sušila cení nejvíc Kryštof? „Profesionality, zájmu o aktuální změny legislativy v oblasti veřejné práce, flexibility a schopnosti reprezentace města,“ vyjmenoval Kryštof.

Zájemci o post tajemníka radnice v Uherském Brodě mohou zasílat přihlášky do 18. ledna, poté výběrová komise rozhodne o novém jméně. Jasno by mělo být už za pár týdnů. „Mám představu, že pokud to dobře půjde, mělo by být o výběru nejvhodnějšího kandidáta rozhodnuto do 31. ledna,“ informoval starosta Kunčar.

Osm otázek pro starostu Brodu Patrika Kunčara

Vyhlásil jste výběrové řízení na tajemníka Městského úřadu Uherský Brod. Ke kterému dni Hynek Sušil odchází? Jak dlouho zastával pozici tajemníka?

Funkci složil ke dni 31. 12. 2010, pozici tajemníka zastával od 1. 6. 1996.

Souvisí jeho odchod s odchodem bývalého starosty Ladislava Kryštofa?

Funkci složil sám, o tom, jestli jeho odchod souvisí s odchodem bývalého starosty, nespekuluji.

Co bylo důvodem Sušilova ukončení pracovního poměru na Městském úřadě Uherský Brod?

Důvody neuvedl, obdržel jsem pouze dopis s oznámením, že skládá funkci.

Kolik členů bude mít výběrová komise a kdo v ní usedne z vedení brodské radnice?

Zatím není stanoveno, bude upřesněno během ledna. Z vedení radnice tam bude určitě starosta.

Přihlášky lze zasílat do 18. ledna, dokdy by měla výběrová komise rozhodnout o jméně nového radničního tajemníka?

Mám představu, že pokud to dobře půjde, mělo by být o výběru nejvhodnějšího kandidáta rozhodnuto do 31. 1. 2011.

Kterou vlastností především by podle vás měl být obdařen člověk na pozici, z níž Sušil odchází?

Schopný manažer, týmový hráč, čestný a poctivý člověk.

A naopak, jaká vlastnost je na takovém postu podle vás zcela nepřijatelná?

Lež, intriky, neobjektivnost.

Je podle vás nutné, aby tajemník městského úřadu nebyl členem žádné politické strany? Jakou váhu ve svém hodnocení lidí přikládáte tomu, že byli před rokem 1989 členy KSČ?

Ze zákona o obcích vyplývá, že tajemník obecního úřadu nesmí vykonávat funkce v politických stranách a politických hnutích. Určitě by pro jeho osobu i pro úřad bylo lepší, kdyby ani členem žádné politické strany nebyl, prospělo by to jeho nestrannosti. Co se týká členství v KSČ před rokem 1989, není pro mě stěžejní, důležitější je celkový morální kredit. A samozřejmě negativní lustrační osvědčení.