I díky ní má Slovácké divadlo rekordní počet předplatitelů. Číslo 7138 závidí slováckým hercům kdejaký divadelní ředitel. „Tolik předplatitelů nemáme ani v Národním divadle,“ říká jeden z předních členů naší první scény a zároveň prezident Herecké asociace Václav Postránecký. Letošní kampaň nebude jiná. Hlavním heslem je „NABITO!“

Pod výstižným slovem se ukrývá hned několik významů. „Naše divadlo je nabito energií, zároveň ale máme nabito v hledišti a nabité budou i zbraně, kterými budeme útočit na bránice a srdce našich diváků,“ vysvětluje originální kampaň herec a mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník. Na příští rok divadlo připravilo šest titulů. „Očekáváme, že na některé hry se diváci bez předplatného hned tak nedostanou. Ta čekací doba bude asi v řádu měsíců,“ domnívá se Josef Kubáník a připomíná, že mezi velké taháky roku 2010 bude patřit hra Harold a Maude, v níž hlavní roli vytvoří legenda Květa Fialová, hra Bambiland, kterou bude Slovácké divadlo uvádět jako první v republice, jejíž autorkou je nositelka Nobelovy ceny za literaturu Elfriede Jelinek, hra od známého filmového režiséra Petra Zelenky Očištění i muzikál Cikáni jdou do nebe v režii Radka Balaše.

„Pětašedesát let Slováckého divadla si žádá velké oslavy a my nejradši slavíme vynikajícími novinkami. Na příští rok se diváci mají na co těšit,“ slibuje Josef Kubáník a dodává, že každý, kdo by se chtěl o připravovaných novinkách dozvědět víc, může v pokladně divadla zdarma požádat o katalog s popisy jednotlivých inscenací i fotografiemi herců.

Josef Kajetán