Dostaveníčko si na ní dali v neděli odpoledne nejen příslušníci Hubertova cechu - myslivci, ale i široká veřejnost.

Fotogalerie ZDE

Mezi replikami slovanských staveb byla k vidění ukázka výcviku dravých opeřenců, výroba nožů, dýk a mečů. Návštěvníci mohli soutěžit ve střelbě z luku, praku či hodu kopím na cíl. Největší pozornosti v knížecím paláci se těšila výstava dvaačtyřiceti raritních trofejí parohaté zvěře z celého světa, kterou se tu prezentoval Jaroslav Šmíd z Kroměříže, rodák z Modré. Výstava bude ve skanzenu k vidění až do 17. října. V knížecím paláci si na své přišli děti a dospělí. Po zhlédnutí preparovaných rybích úlovků jim policisté umožnili, aby si zastříleli z pistole v dočasně instalované klasické laserové střelnici, kterou strážci zákona využívají k výcviku ve střelbě.

„Vloni tu na sebe strhli velkou pozornost členové obecně prospěšné společnosti Zayferus z Kuřimi, kteří vlastní největší sbírku dravých ptáků a sov v Česku. Měli jich tu třicet. Obdivoval jsem útoky těch dravých opeřenců na své kořisti. Letos je ale pořadatelé nepozvali. Je to škoda,“ posteskl si František Malina z Napajedel. „Ne vždy jde tak finančně náročnou akci zajistit. Zájem o zmíněné sokolníky je ze strany veřejnosti velký i jinde,“ podotkl starosta Modré Miroslav Kovářík.

Nechyběla ani Hubertova jízda se závěrečným honem na lišku na poli u Konventního rybníka a mokřadu Žabinec před velehradskou bazilikou. Zúčastnilo se jí třicet jezdců na koních ze Zlínského kraje. Lišku nakonec ulovila se sedmnáctiletým koněm Nikar Eva Horáková ze Starého Města. „Vloni jsem jela v roli lišky a ulovila ji Kateřina Husaříková ze Salaše. Letos jsem jela jako lovec a byla jsem úspěšná. Liščí ohon jsem strhla v posledních metrech honu,“ svěřila se Horáková.

Zdeněk Skalička