V předposlední den v roce, tedy už zítra, vyjdou stovky lidí zdolat chřibský vrchol Brdo. Letitá tradice má letos již šestatřicáté pokračování. „Předsilvestrovský výšlap na Brdo je živelnou akcí. Několik set, možná i tisíc lidí zamíří do Chřibů z různých stran – z Kroměřížska, Kyjovska i Uherskohradišťska. Mezi devátou hodinou ranní a polednem se budou setkávat na Brdu a přát si do nového roku. Já osobně pojedu z Huštěnovic autobusem do Jankovic a odtud už pěšky,“ těší se na vycházku předseda uherskohradišťského Klubu českých turistů František Čevela.

Zajímavou příležitostí k prokázání svých uměleckých schopností budou mít návštěvníci silvestrovské Slovácké talentmánije, kterou ve Starém Městě uspořádá tamní Sportovní a kulturní centrum. „Uvidíte například Labutí jezero, tanec Maorů z Nového Zélandu, krasojízdu na kole nebo kousky lachtana Bédi, ale hlavně vystoupení příchozích. Fantazii se meze nekladou,“ uvedl za organizátory akce kulturní manažer centra a herec Robert Bellan s tím, že vítěz získá litr kvalitní slivovice.

Silvestrovskou noc budete moci prožít i v uherskohradišťském Slováckém divadle, které plánuje představení na poslední den v roce už pojedenadvacáté. Letos volba padla na muzikálovou komedii Adéla ještě nevečeřela a divadelníci slibují, že publikum se ani chvíli nebude nudit. Silvestrovské představení bude zároveň derniérou úspěšného muzikálu, na podzim jej na repertoáru vystřídal titul Cikáni jdou do nebe.

„Na Silvestra je na jevišti dovoleno téměř všechno. Všichni se tak trochu děsíme, kdo si na koho co připraví, protože pak musíme před vyprodaným hledištěm improvizovat,“ vysvětlil mluvčí divadla Josef Kubáník. Herecká silvestrovská taškařice odstartuje v 18 hodin.

Silvestrovský servis čtěte v pátečních Slováckých novinách