Tato zpráva vyděsila zejména pořadatele Slavností vína, protože Talenta je mecenášem, který nejvýrazněji přispívá do jejich rozpočtu.
„Bez jeho peněz bychom nemohli Slavnosti vůbec pořádat. Město si kvůli akvaparku nemůže dovolit nám takovou částkou přispět. Pan Talenta nám letos dá ještě část peněz, ale na zbytek už si musíme sponzora hledat sami. Vůbec si ale nedokážu představit, kdo nám takový obnos dá,“ vyjádřil obavy Michal Tříletý z Nadace Děti – Kultura – Sport, která Slavnosti společně s městem pořádá. Nadace prý nyní uvažuje, že by začala sbírku. Do té by podle Tříletého mohly přispět například folklorní soubory, které Talenta v minulosti štědře sponzoroval. Pokud by to bylo nutné, pomohou i samotní obyvatelé Slovácka. „Miluji Slavnosti vína, proto přispěji jakoukoli částkou do výše padesáti korun,“ řekla Xenie Xaverová z Uherského Hradiště.

Talentu vedlo k jeho rozhodnutí hlavně to, že i přes jeho opakované žádosti Zlínský kraj stále neopravil letiště v Kunovicích, tak aby na něm mohl přistávat jeho soukromý tryskáč. „Pan Talenta se nemá jak dostávat do práce, cesta autem by byla zdlouhavá. Nyní tam ale přistávat nelze, na povrchu letiště jsou díry. Na ty si stěžoval i pilot letadla prince Charlese, který tu byl letos na jaře,“ vysvětlila mluvčí Tynosu Magda Cukrářová. Zlínský kraj se k celé věci staví jasně. „Letos jsme už museli kvůli princi Charlesovi opravit celou cestu z Kunovic až do Hostětína. V příštích pěti letech na žádné opravy nemáme peníze,“ sdělila mluvčí Zlínského kraje Helena Sluníčková.

Text se nezakládá na pravdě

Jitka Ente Kachničková