Zatímco místostarosta města Petr Vrána si myslí, že jeho digitalizací a spuštěním promítání 3D projekcí se Uherský Brod stane Mekkou filmového dění na Slovácku, a možná se tím podaří Hradišti vyfouknout i pořadatelství veleslavné Letní filmové školy, starosta města Patrik Kunčar je přesvědčený o tom, že 3D projekce jsou pro Broďany zcela zbytečným luxusem. Rozpory zašly dokonce tak daleko, že se řevnivost obou brodských politiků zatím nedaří hasit ani jejich kolegovi Janu Hrdému.

„Pokud bude muset město zaplatit avízovanou 29 milionovou pokutu za akvapark Delfín, jsem připravený prosadit okamžitý odprodej budovy, kde kino sídlí. Takový přepych si nemůžeme dovolit. Raději se zbavíme jednoho kinosálu, než abych radnici zeštíhloval o řady nepostradatelných úředníků,“ sdělil Kunčar v kuloárech v pondělí 27. prosince, těsně po zkušebním zahájení provozu kina. Vránova reakce však na sebe nenechala dlouho čekat. Ještě ten večer rozeslal do médií tiskové prohlášení, v němž varuje před nekompetentním rozhodováním o věcech, na jejichž prezentaci má v Brodě patent pouze on. „Nebylo vůbec jednoduché sehnat tolik brýlí pro trojrozměrné sledování filmů. Jímá mě hrůza, když pomyslím, jak nevkusné by bylo sledovat například Avatara a podobné kinematografické delikatesy prostřednictvím zastaralé 2D projekce. Prodej kina připadá v úvahu jen přes moji mrtvolu,“ píše Vrána ve své zprávě s notnou dávkou dramatičnosti.

Do jaké míry tento spor ohrozí křehkou radniční koalici v Uherském Brodě, bude zřejmé hned na dalším zastupitelstvu v lednu. Na radikální vyřešení situace se totiž chystá Jan Hrdý. Hodlá nechat schválit usnesení, které má veškeré rozhodovací pravomoci o nakládání s majetkem města přesunout právě na jeho bedra. „Pověst radnice nenechám kazit kdejakými žabomyšími 3D spory. A majetek by měl mít z bezpečnostních důvodů pod palcem ten z nás tří, kdo má nejchladnější hlavu, což jsem pochopitelně já,“ uvedl Hrdý.

Text se nezakládá na pravdě

Pavel Ente Bohun