Vše začalo krátce poté, co se z dovolené na Haiti vrátil místostarosta Stanislav Blaha. „Když jsem jednou vpodvečer odcházel z práce, slyšel jsem z kanceláře pana Blahy podivné zvuky,“ vypráví zaměstnanec radnice, který si z obav o svůj život přál zůstat v anonymitě.

„Pootevřel jsem dveře a nevěřil jsem vlastním očím. V místnosti hořely černé svíce, podlaha byla pomalovaná podivnými symboly, na stole ležel kohout s prořízlým hrdlem a kolega Blaha extaticky bušil na bubínek a mumlal u toho jakási zaklínadla,“ popisuje úředník.
Krátce po této události se při pádu z kola ošklivě zranil Blahův kolega z ODS, starosta Květoslav Tichavský. „Byl jsem svědkem ještě několika Blahových obřadů. Je zvláštní, že vždy po nich došlo k úrazu pana Tichavského. To mě přivedlo k domněnce, že se Blaha snaží svého spolustraníka zlikvidovat pomocí černé magie,“ prozrazuje nejmenovaný zaměstnanec městského úřadu.
Jak se redaktorům Slováckého deníku podařilo zjistit, Blaha umění voodoo učí i skupinu svých věrných spolustraníků, kteří požadují odchod Květoslava Tichavského z pozice starosty.

Blaha však spekulace o využívání magie pro vnitrostranický boj odmítá. „Já a voodoo? To je nesmysl. Nevím, jak jste na to přišli,“ reagoval na dotaz redaktora Blaha.

Proč na jeho stole leží špendlíky propíchaná figurka s nápisem KVĚTOŠ, však nedokázal vysvětlit.

Ostatně nebylo by to poprvé, kdy Stanislav Blaha použil k odstranění svých konkurentů nečestných prostředků. Před časem dal například natočit video, kde pornoherci Robert Rosenberg a Paula Wild v přestrojení za bývalého hradišťského starostu Libora Karáska a úřednici provozovali erotické hrátky. Karásek se pak kvůli skandálu vzdal obhajoby starostovského postu.

Text se nezakládá na pravdě

Václav Ente Kachnička