„Autor děti zaujal svým čtením. Nejvíce je bavily básničky, povídky a oblíbený román Piktogramy. Spisovatel besedu zpestřil hrou na kytaru,“ popsala stránská knihovnice Marcela Schönbaumová. V závěru povídání dostali prostor pro dotazy, čehož zvídaví studenti využili. „Kromě otázek zazněla slova jako: tak často se se vzácným hostem nesetkáme,“ dodala knihovnice. Po poutavém výkladu následovala ukázka knih a jejich prodej. Odpoledne patřilo besedě spisovatele se seniory v domě s pečovatelskou službou ve Strání.

Po dobu Týdne knihoven je možné zaregistrovat se do půjčovny publikací zdarma. „Také jsme vyhlásili takzvanou amnestii dlužníků. To znamená, že lze vrátit knihy bez sankcí,“ dodala Schönbaumová.

Akce v knihovně skončí tento pátek.

Michal Čagánek se narodil 15. srpna 1978 a pochází z Nezdenic. V posledních letech pobývá a pracuje převážně v Praze. Je autorem všech literárních žánrů. Píše aforismy, písně, básně, povídky, pohádky i romány. Inspirují ho také ostatní druhy umění, zejména fotografie a výtvarnictví. Své texty publikuje na internetu a v regionálním tisku. Jeho prozaické i poetické psaní ocenily poroty literárních soutěží Literární Vysočina a Literární Šumava.