Jak hodnotíte svoji premiérovou sezonu v české lize?
Myslím, že by ji měli hodnotit jiní, já jsem s ní ale spokojený. Jsme zachránění a navíc se nám podařilo zapracovat do mužstva i mladé hráče, které jsme prezentovali v lize.

Pojďme k utkání se Slováckem. Vy jste si jej užil dost i ve druhé lize. Jak jej momentálně hodnotíte. Je hodně jiné, než bylo před rokem?
Klub je velmi zajímavý. Je tam ryze fotbalové prostředí, stadion, zázemí, diváci. Byla by škoda, kdyby se Slovácko v lize neudrželo. Na druhé straně jsem si myslel, že se přes zimní přestávku více posilní v defenzivě. To mě trochu překvapilo, protože bylo v tabulce dole.

Slovácko se ale v zimě posilnilo hlavně v defenzívě. Kuncl i Košút jsou defenzívní hráči.
Košút je příslib. To je jednoznačné. Když se ale hraje o záchranu, tak je rozhodující zkušenost. Můžu to říci na příkladě Müllera, který nám trochu chybí. S ním bychom tolik gólů nedostali. Zkušenost je velmi důležitá. Hra o záchranu je velmi stresující, v ní je potřeba zkušeností. Možná někdy i na úkor fotbalovosti.

Slovácko má ale řadu zkušených fotbalistů.
O tom nechci spekulovat. Mají výborného brankáře, dovolím si tvrdit, že Filipko je jeden z nejlepších v lize. Jinak je to věc Slovácka.