Před deseti lety by takovéto informaci nejenže téměř nikdo nevěřil, ale řada lidí v regionu by to považovala spíše za podařený vtip. Dolněmčané byli totiž ve druhé půli minulého století vyhlášení především pěstováním česneku nežli výrobou vína. Jenže časy se pořádně změnily. Zatímco produkce česneku v místním zemědělském družstvu i u záhumenkářů je na totálním sestupu, vinařský boom v obci má za sebou první výraznou dekádu, jejíž poslední rok může řada z nich právem označovat za „zlatý“. Budeme-li hovořit řečí čísel, zjistíme, že se výrobě vína věnuje v této obci 13 lidí. Dva z nich mají malou výsadbu vinných keřů doma na zahradě a jeden si pronajímá vinohrady v sousedních obcích. Nejdéle, čtvrt století, se vinařením v Dolním Němčí zabývá Antonín Kadlček, který je jedním z majitelů vlastní malé vinice. Přesně tolik let je také nejmladšímu z tamních vinařských nadšenců Antonínu Richtrovi. A pokud bychom zjišťovali, odkud pocházejí hrozny, ze kterých lahodný mok v obci pod Velkou Javořinou vzniká, dostali bychom se do tratí nejen na Slovácku, ale i za hranicemi naší vlasti. Ve výčtu vinařských lokalit bychom tak mohli zaregistrovat nejen Blatnici pod Svatým Antonínkem, Blatničku, Tvarožnou Lhotu, Bulhary, Strážnici, Hrušovany nad Jevišovkou, ale také například oblasti na Slovensku či v Maďarsku.

„Letošní rok byl úspěšnější oproti těm předcházejícím v tom, že jsme se s vlastními vzorky účastnili celkem patnácti výstav vín v našem okrese i mimo něj a ze všech jsme se vraceli s více než padesátiprocentní úspěšností ve zlatých medailích,“ prozradil předseda místní organizace Českého zahrádkářského svazu Antonín Richtr. Výše uvedené ocenění tamních vín pak podle něj vedlo k účasti Dolněmčanů v soutěži Šampion šampionů, vyhlášené v rámci přehlídky vín na Slováckých slavnostech vína a otevřených památek. „Tam jsme mezi 34 zúčastněnými zabodovali v první polovině tabulky, a pokud bychom hodnotili naši úspěšnost na této akci podle obcí, pak se Dolní Němčí umístilo na třetím místě, kdy nás předběhl jen Vlčnov a vinařsky silné Polešovice,“ poznamenal jeden z tamních dlouhodobých producentů vína Zdeněk Ponížil. Z uvedeného je podle něj patrné, že okresními orgány udělení titulu Vinařská obec roku 2009 nebylo pro Dolní Němčí omylem.

„Podíl na tom má nejen skupina současných vinařských nadšenců, vyrábějících pro svoji potřebu kvalitní vína a rozšiřující vinařskou osvětu v obci, ale také ti, kteří už mezi námi nejsou. Vzpomnět bych chtěl například Antonína Uhra či Josefa Přikryla,“ poznamenal Ponížil.

A že to myslí vinaři z Dolního Němčí se svým zápalem opravdu vážně, dokazuje i skutečnost, kdy minulý měsíc dva jejich mladí vinaři úspěšně absolvovali ve Valticích senzorické zkoušky, které je opravňují k účasti na degustacích dle vinařsky platných norem. „Nebylo to vůbec jednoduché. Nejtěžší byla podle mého názoru ta část, kdy jsme museli podstoupit test prahu citlivosti,“ prozradil 28letý Petr Šimčík, jenž se vinaření věnuje teprve třetím rokem.