Když se ale řekne košt konzervovaných hub, mykologové na Slovácku si hned vybaví ten štěpánský, jehož sedmý ročník se konal v neděli 26. prosince v salašské hospodě Na Mlýně.

Jeho pořadatelem byl tamní mykologický klub, který tak ochutnávkou devětatřiceti vzorků konzervovaných hub nejrůznějších druhů udělal pomyslnou tečku za letošní houbařskou sezonou. „I přesto, že úroda hub byla zejména v podzimních měsících velice mizerná, sešlo se nám na letošním štěpánském koštu zavařených hub o osm vzorků víc než vloni,“ pochvaloval si předseda salašských mykologů Lubomír Šafraník.

Šampionkou koštu se stala Zdeňka Panáčková ze Salaše. Jejímu houbovému salátu přiřkla nejvíce bodů nejen odborná porota, ale i návštěvníci štěpánské ochutnávky. Karel Habáník ze Starého Města si odnesl druhou cenu za václavky ve sladkokyselém nálevu a třetí cena putovala k velehradskému Dušanu Melichárkovi, který se na výstavě mohl pochlubit konzervovanými liškami obecnými.
Salašská mykoložka Alena Filípková potvrdila, že letošní jarní a podzimní houbařskou sezonu ovlivnily rozmary počasí. „Lidé měli od jara obavy, že houby postupně vyhynou. S příchodem léta se vytvořily pro růst hub ideální podmínky, takže si milovníci hub přišli na své v červenci a srpnu,“ konstatovala Filípková. Šafraník zase prozradil, že podle jeho evidence posledního hřiba borového přinesl z chřibských lesů Salašan Antonín Mucha. Bylo to 16. října.

„Ze štěpánském koštu hub si odnesl cenu za letos nejtěžšího nalezeného hřiba salašský Dušan Zerzáň. Našel ho 6. září a vážil 1100 gramů. Prvního hřiba našel letos 30. dubna v lese nad Salaší Miroslav Pohl z Jankovic,“ prozradil jména dalších oceněných Šafraník.