Dostavilo se kolem 170 přátel lidové písničky a dobrého vína, řada se omluvila kvůli sněhové kalamitě, někteří zvolili individuální setkání (jako například muzikanti Martin Hrbáč, Jura Petrů a Petr Petrů v Alpách). Po tradiční hymně „Pil sem včera, pijem dneska, zajtra budem…“ předal čestný starosta Josef Štěpán Kadlčík své žezlo na rok Miroslavu Štěpánu Masaříkovi z opavského Výhonku.

Jubilanti uplynulého roku obdrželi jako dárek víno z Arcibiskupských sklepů a bylo přijato šest nových členů, takže klubová legitimace se zastavila na čísle 341. Plénum bylo také seznámeno se jmény devíti kandidátů, kteří si budou muset na členství v KŠ počkat rok, do příštího zasedání. Je mezi nimi například muzikant a redaktor Slováckého deníku Michael Lapčík, fotograf a folklorista Jaroslav Strnad, folklorista Petr Klein a další zajímavé osobnosti.

Z programových záležitostí bylo schváleno uspořádání koncertu k 30. výročí trvání Klubu Štěpánů, který proběhl v dubnu 2012. A po krátké diskuzi dal permanentní starosta KŠ Luboš Málek pokyn k zazpívání hymny a rozjela se volná zábava. Muzikantů se sešlo dost, víno bylo vesměs kvalitní a Štěpáni si měli o čem povídat. A všichni se již teď těší na jubilejní 30. setkání některý den mezi Štěpánem a Silvestrem.

Miroslav Potyka