• V televizi pán popisoval, jak by měla vypadat štědrovečerní tabule. Byl velmi nervózní a tak to taky vypadalo. „Na stole má být sklenka na bílé víno k rybě, možná je i sklenice na pivo a pokud budeme podávat i moučník, pak i sklenice na sekt.“ Už vidím, jak do ní cpu tiramisu.

• Kamarádka se chlubila, že má velmi chytrého syna. Na otázku, jak se to projevuje, mi dala přečíst vzkaz rodičům v žákovské knížce: „Při sexuální výchově osahává spolužačky a tvrdí, že se vzdělává.“ Nevím, jestli je to ideální znak vysokého IQ.

• Kolega dostal od Ježíška mobil, ale hned druhý den se mu pokazil. Vzpomněl jsem si na soudruhy v roce 1985. Před svátky nechali narychlo vyrobit tisíc kusů hodinek, ale jak spěchali, nebyly v pořádku. Projevilo se to hned na první schůzi. Generální tajemník UV KSČ domluvil, soudruzi začali tleskat a nevěřícně zírali, jak všem od ruky hodinky odpadávají. Pak se zastavil čas.

• Kdysi jsem se neobratně přiznal, že jsem občas hrával na cimbál, a už se to se mnou táhne – pořád někdo chce, ať mu něco zabrnkám. Naposledy moderátor ohlásil: K tanci a poslechu vám krátce zahraje herec Slováckého divadla Josef Kubáník. Po písničce dodal, že to bylo jen k tanci, protože poslouchat se to nedalo. Přeji vám hodně vyvedený nový rok.

Josef Kubáník