• Přecházel jsem most mezi Starým Městem a Uherským Hradištěm, kde byla cedule „Baťův kanál.“ Nějaký blbec si dal práci a písmenko „K“ odstranil. Mávnul jsem nad klukovinou rukou, babička, co šla s vnučkou za mnou, to měla horší. Popis místa, kde jsou, zvládla hezky. Ale pak holčička paní šokovala otázkou, kolik takový anál pana Bati pojme lodí.

• Skončily volby. Jeden kamarád doma komentoval výsledky slovy: „Jarek chce dělat starostu? Tak to je masochista.“ Všechno slyšel malý synek a měl hned jasno. „Masochista? To je ten, co pro lidi chystá pěkné maso.“ A měl pravdu.

• Díval jsem se se svým šestiletým synovcem na televizní dokument o plavání, kde vysvětlovali jednotlivé styly. Kryštof všechno pozorně sledoval, ale v jednu chvíli nechápavě zamrkal na obrazovku a vykřikl: „Jak to? Jak ta paní mohla plavat prsa, když žádné nemá?“ Pozorné dítě.

• Kolegovi se stala prekérní situace. Četl si na zahradě noviny, kolem něj běhala malá dcerka, když v tom jej plácla přes záda a zvolala: „Tatínku, máš babu!“ Překvapený kolega se lekl natolik, že z něj vypadlo: „Terezko, ale neříkej to mamince.“ Přeji vám, ať jsou děti na vaší straně!

Josef Kubáník