• Zničený spolužák mi vyprávěl o manželce a končil slovy: „Kdybych ji prodával, kolik bys za ni dal?“ „Ani korunu!“ odpověděl jsem okamžitě. „Dobrá, je tvá,“ oznámil mi. Teď se bojím otevřít dveře.

• Kamarád Tomáš Gabriel z oblíbené cimbálové muziky mi vyprávěl, jak k jejich cimbalistovi přišla krásná slečna s tím, že by si ráda hru na cimbál vyzkoušela. Muzikant ucítil šanci, posadil si ji na klín a začali. V tu ránu se objevila další, ještě krásnější a jen prošla kolem se slovy. „Ahoj, Honzo.“ „My se známe?“ zeptal se potěšeně cimbalista. „Ano, mě jsi to učil loni.“

• Slyšel jsem v obchodě dvě paní: „Přemýšlím, čím bych udělala Jožkovi radost k padesátinám,“ dumala jedna nad dárkem manželovi. „A co kdybys mu zkusila utéct?“ odpověděla kamarádka. Rada nad zlato.

• Snad už přebolela tragédie polských sousedů. Když jsme drželi dny smutku a nedaleké kino nehrálo, přišla přesto paní s manželem a dožadovali se projekce. „Dnes nehrajeme, umřel pan Kaczynski,“ oznámila paní pokladní. „A to nemáte jiného promítače?“ Přeji všem úsměvný týden.

Josef Kubáník