Za svou kariéru získal několik prestižních ocenění v magických soutěžích u nás i v zahraničí. Do svých kouzelnických vystoupení umí vtáhnout nejen dospělé diváky, ale také nejnáročnější publikum – děti.

Do Uherského Hradiště zamíří řada kouzelníků, co se to na Slovácku chystá za akci?

Přímo kouzelná akce Adell Magic fest 2011. Snažíme se vrátit do Uherského Hradiště kouzelnické přehlídky, které v letech 1979 – 1989 pořádal můj otec Jaroslav Hadaš a které byly velmi oblíbené jak mezi obyvateli města, tak také mezi kouzelníky nejen z České republiky. Mezi nejúspěšnější se řadí Večer iluzí s Arabelou, kdy se podařilo hned pětkrát vyprodat celé Slovácké divadlo.

Ale bude se nejenom kouzlit, že? Na co všechno se mohou lidé těšit?

Jedním z největších lákadel by mělo být v pátek 17. června Kouzelné náměstí, kdy se budeme snažit společně s Deníkem vytvořit český rekord ve tvarování nafukovacích balónků. V rámci doprovodného programu vystoupí kouzelníci, klauni a vyvrcholením bude jízda autem naslepo, kterou předvede Josef Poncza, držitel českého rekordu.

Přijedou i celebrity, které známe z televize. Kdo to bude?

Adell Magic fest je soutěžní kouzelnický festival, proto připravujeme na sobotu 18. června slavnostní vyhlášení Magic Gala Show. Snažíme se vyhlášení udělat velmi atraktivní i pro diváky, proto jsme pozvali herečku Danu Morávkovou a zpěváka Petra Kotvalda. V galaprogramu však také vystoupí Magic Alex a pejsek Keysi a další hosté.

Jak dlouho se kouzlení věnujete vy?

Tak od školky, což je neuvěřitelných třicet let.

Kolik umíte kouzel? Které nejobtížnější?

Tak to opravdu nedokáži spočítat, protože má nabídka je opravdu pestrá. Kouzlím jak pro děti, tak i pro dospělé publikum a každé vystoupení tvoří několik triků. Nejobtížnější kouzlo je mé nejnovější Quick Change – rychlé převleky. S partnerkou Vendy během vystoupení měníme během několika vteřin kostýmy a do toho jsme ještě zařadili dvě náročné iluze. Toto vystoupení mohou diváci vidět v sobotním galaprogramu.

Za jak dlouho dokážete amatéra naučit nějaký jednoduchý trik?

Ten nejjednodušší snad během několika málo minut.

A jaký je ten nejjednodušší?

To nelze jednoznačně napsat. Mám vyzkoušené, že některé triky, které nepotřebují složitou přípravu a nácvik, jsou pro diváky velmi zajímavé a kouzelné.

Opravdu existují kouzla?

Určitě, já tomu stoprocentně věřím.

Program kouzelného víkendu

Pátek dopoledne – pořady pro děti
Pátek od 15 hodin – Kouzelné náměstí
Pátek večer – seminář a posezení s kouzelníky u dobrého pití
Sobota 10:30 – první soutěžní blok
14:00 – druhý soutěžní blok
20:00 – slavnostní galavečer s vyhlášením vítězů, moderovat bude Dana Morávková a Jiří Hadaš. Zde se představí kouzelníci, hosté našeho festivalu, kteří předvedou své umění. Uvidíte také vyhlášení výsledků, předání cen a ocenění a celým večerem vás bude provázet překvapení.