Hodové chase kralovali a neomezenou moc nad ní měli starší stárci Ondřej Svoboda a Tereza Uhlířová a mladší stárci Jiří Tringela a Radka Běhávková.

Pěkné a slunečné počasí vylákalo v sobotu 9. října odpoledne do multifunkčního areálu s amfiteátrem na tisícovku lidí, kterým bohatým kulturním programem rozproudili krev v žilách krojovaní mládenci a děvčice, děti z mateřinky a základní školy, lajblisté a pěvecký sbor žen Drmolice.

„V Polešovicích bývaly vždycky hody veselé a bez vypůjčených stárků. Letos tomu nebylo jinak. Už dnes víme, že v té naší mladé hodové chase se najde celá řada budoucích stárků,“ tvrdili hrdě dva nejstarší z třiceti zúčastněných lajblistů, čtyřiapadesátiletý Zdeněk Tureček a o rok mladší Jaroslav Martykán.

„Ještě letošní hodování neskončilo a dva stárci pro příští rok jsou téměř jasní. Roli stárků chtějí na sebe vzít Adéla Krupová s Tomášem Nožičkou. Věřím, že další dva stárky brzy seženeme,“ poznamenal mladší podstárek Radek Korvas, tančící v Kunovjanu. V hodové chase kráčel už popáté.

„Vloni byla stárkou starší dcera Barbora, letos stárkovala mladší dcera Tereza. Jsem na to moc pyšný,“ nechal se slyšet místostarosta Polešovic Stanislav Uhlíř.

Když chasa dorazila pro povolení hodů k radnici, poučil ji starosta Michal Zapletal, aby právo dobře hlídala a nikým si ho ukrást nedala. „Nezapomeňte na dobré vychování a vezměte si k srdci poslední přikázání. Až povedete, chlapci, od muziky děvčice, radši se s něma netůlajte velice. Jak víte, naša školka je malá, víc děcek by už nepobrala,“ dodal s úsměvem starosta.