Během večera pokřtí Free Fall své nové CD „Double Meanings“.

Tuto událost okoření také výjimeční hosté v podobě kapel Silent Stream Of Godless Elegy a Endless. O celou řadu novinek, včetně představení nových posil v řadách Free Fall se podělil se čtenáři Slováckého deníku lídr kapely Jindra Hráček.

Předchozí CD Garden Of Depression (GOD) vám vyšlo v roce 2007, CD Double Meanings až po třech letech, v čem se liší od toho předchozího?

Double Meanings je naše v pořadí třetí řadové album. Oproti GOD se liší tím, že Monisha zpívá jenom ve třech písničkách, které kvůli svému časovému vytížení zvládla nazpívat. V čem se ale nejvíc liší, je hutný zvuk, kterého jsme chtěli dosáhnout spolu s přímočarostí a úderností.

Na Doble Meanings zpívá ještě Monisha, kterou však už letos čekají mateřské povinnosti, myslíte, že se pak do kapely, kde zpívala šest let, vrátí?

Monishe se splnil sen a my za tím svým půjdeme dál. To, jestli se k nám Monisha zase v budoucnu vrátí, říct nedokážu, všechno ukáže až čas… Nic není nemožné.

Nové CD disponuje také videoklipem ke skladbě s názvem Amphetamine, kde všude se natáčel a kdo je jeho tvůrcem?

Vybrali jsme tuto skladbu, protože nám prostě připadala nejlepší a po názorech od nezainteresovaných lidí se nám to potvrdilo. Lokalit jsme měli hned několik, kde bychom to realizovali, ale po návštěvě historické vily v bývalém areálu cukrovaru ve Starém Městě, jsme měli jasno. Kdo ví, co se tam stalo, pochopí… Kameru si vzal na starost režisér Petr Sitník.

Kam všude budete klip posílat?

Klip by se měl objevit na internetových portálech, představíme ho také při našem rozhovoru v TV Óčko, TV Rockparada a další jsou v jednání.

CD pokřtíte na Míru už dnes večer. Kdo bude kmotrem a na jaký program se tam mohou návštěvníci těšit?

Samozřejmě novou desku Double Meanings a o kmotrování se postarají jednotliví frontmani ostatních vystupujících kapel. Celá tato událost se bude natáčet na DVD, které později vyjde na stříbrném kotoučku. Pro návštěvníky chystáme videoprojekci, uvidíme, jak se nám podaří to celé skloubit.

Vaše nová zpěvačka Laura Martišková údajně není žádný nováček na hudebním poli. Díky působení v gospelovém sboru, kapele StreptoCock a hlavně sboru Svatý Pluk má řadu zkušeností, v čem se liší od Monishy?

I když je Laura ještě sedmáctileté „mládě“, tak už má spoustu zkušeností. V kapele StreptoCock se Laura dočkala vítězství v letošním ročníku soutěže Leciánova Bota.

Vyžádalo si obsazení pozice klávesáka Dana Prajse ve Free Fall změnu aranžmá u CD Double Meanings, nebo jde o hudební prvek, který se má postarat o dlouhodobější změnu hudebního výrazu kapely?

Aktivní obsazení Dana Prajse do Free Fall si nevyžádalo žádné změny. Ani v aranžmá.V našich písničkách bude stále to, co naši příznivci znají.To je spousta zajímavých klávesových linek, samplů a jiných vychytávek. Jenom s tím rozdílem, že většina bude hrána na živo. Ale člověk nikdy neví.Třeba tím v budoucnu vznikne pro nás nějaký poznávací prvek.

Předchozí CD vám vyšlo u nakladavatelství RedBlack, jakým způsobem produkujete Double Meanings?

Po domluvě s naším vydavatelstvím RedBlack, si nové CD vydáme sami, takže vyjde samonákladem, čímž se nám i mimo jiné podaří ho prodávat za skvělou cenu.