Pořadatelé v čele s Jiřím Hadašem připravili nejen pro děti bohatý program na oba dva dny.

Hlavní dění se soustředí na Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti a tamní Klub kultury. Tam již dnes dopoledne mohou děti a žáci mateřských a základních škol navštívit kouzelnická představení. Na 15. hodinu je potom pro širokou veřejnost připravený jeden z vrcholů festivalu – program Kouzelné náměstí .

„Na pódiu se představí kouzelníci a chtěli bychom se také pokusit vytvořit rekord, kdy na jednom místě ve stejný čas bude co největší množství lidí modelovat zvíře z balonků a kromě toho máme ještě v plánu udělat kouzelnou jízdu naslepo ulicemi města,“ láká pořadatel Jiří Hadaš. To však není všechno, malí návštěvníci budou moci soutěžit v kláních se zajímavými cenami. Večer organizátoři pořádají odborný magický seminář pro kouzelníky. Určitě však stojí za to zavítat rovněž na sobotní program v Klubu kultury. Den je rozdělený na dva soutěžní bloky, jeden dopoledne a druhý odpoledne. Utká se v něm okolo sedmdesáti kouzelníků ve třech kategoriích – junioři do 18 let, mikromagie a jevištní magie. Přijedou mágové nejen z České republiky, ale například i ze Slovenska nebo Rakouska. Vše potom zakončí ve 20 hodin slavnostní galavečer, který bude moderovat Dana Morávková. Na něm pořadatelé vyhlásí výsledky soutěže.

Pro diváky je však naplánovaná také velká show s účastníky Talentmánie, například s fenkou Keysi. Na magic gala show vystoupí také Magic Alex a fakírské duo Mardzanis. „Z pracovních důvodů se omluvil Petr Kotvald. Na poslední chvíli se nám ale podařilo zajistit zpěvačku Alžbětu Kolečkářovou, finalistku soutěže Česko – Slovenská Superstar,“ prozradil Hadaš s tím, že doufá v hojnou účast. „Je to zajímavý nápad, myslím, že dětem se to bude líbit. V pátek se na náměstí přijdeme podívat,“ přiznala Hana Smolíková z Uherského Hradiště, která má doma pětiletého syna. Důvod proč vlastně magic fest vznikl je nasnadě. „Chtěli jsme navázat na kouzelnická představení, která se v Hradišti konala let,“ uvedl důvod konání festivalu Hadaš.

Kouzlení je pro všechny bez rozdílu věku

Pořadatel magic festu a kouzelník Jiří Hadaš prozradil lákadla festivalu.

close zoom_in Víte, kolik přijede do Uherského Hradiště kouzelníků?

Předpokládáme, že se u nás setká přibližně 70 kouzelníků z celé republiky. Máme přihlášky od kamarádů ze Slovenska a Rakouska. Začnou se sjíždět už v pátek, ale podle přihlášek větší část přijede v sobotu ráno.

Předvedou tam i nějaká netradiční kouzla?

Tak to opravdu netuším. Protože se jedná o soutěžní festival, tak se budou chtít před porotou blýsknout. Dá se předpokládat, že si připraví i něco zajímavého. Soutěž jsme rozdělili na tři kategorie. Junioři do osmnácti let, mikromagie a jevištní magie. Pro vítěze je připravena finanční odměna 5000 korun.

Je podle vašeho mínění kouzlení jen pro děti?

To si nemyslím. Je úplně pro všechny. Bavit se chtějí všechny věkové kategorie. U kouzelníků je výhoda, že diváci předem vědí, že se jedná o trik, ale přesto se o kouzlo zajímají a v daném okamžiku mu i věří.

Prozraďte, co je podle vás největším lákadlem magic festu?

Připravili jsme několik lákadel. Mezi ty větší patří určitě páteční promo akce Kouzelné náměstí, kdy se pokusíme společně s návštěvníky a Deníkem vytvořit český rekord ve tvarování balónků a předvedeme kouzelnou jízdu naslepo. V sobotu by mělo být atraktivní večerní slavnostní vyhlášení Magic gala show za účasti našich hostů, herečky Dany Morávkové a účastníků talentových soutěží, pejska Keysi s Alenou Smolíkovou, Magic Alex, fakírského dua Mardzanis. Bohužel se omluvil z pracovních důvodů zpěvák Petr Kotvald. Na poslední chvíli se nám podařilo zajistit pro diváky možná zajímavějšího hosta – zpěvačku Alžbětu Kolečkářovou, finalistku soutěže Česko – Slovenská superstar.

Jak byste přesvědčil člověka, který na kouzla nevěří?

Předvedl bych mu určitě zajímavé kouzlo, které by ho mělo přesvědčit, že kouzla existují.

Více o kouzlení se dočtete v dnešním vydání Slováckých novin