Herci poskytovali rozhovory, objevovali se v televizi, diváci se předháněli v zájmu o vstupenky a každý chtěl muzikál o masožravé květině vidět.

Nyní se blíží jeho derniéra a divadlo jej opět oslavuje ve velkém stylu. V těchto dnech přichází s akcí, ve které rozdává CD s hudbou z muzikálu.

Hudební komedie Adéla ještě nevečeřela vznikla podle slavného filmu Oldřicha Lipského v režii Radka Balaše. Premiéru měla v září 2008 a okamžitě se zařadila mezi nejlepší muzikálové produkce u nás. „Slovácké divadlo má jeden z nejlepších souborů v České republice a Radek Balaš s ním umí pracovat. Patrné to je nejen na kolektivních scénách, ale i na hereckých výkonech protagonistů, kteří dokázali obohatit postavy stvořené slavnými hereckými předchůdci o vlastní rozměr, což jistě nebylo snadné,“ napsala například respektovaná divadelní publicistka Radmila Hrdinová.

Divadelníci nestačili uspokojovat zájem publika, někteří diváci čekali na lístky i půl roku. Do dnešního dne má muzikál za sebou přes padesát repríz, které dohromady vidělo téměř 20.000 diváků.

„Adéla pro Slovácké divadlo moc znamenala. Získali jsme díky ní nominace na cenu Thálie, vystoupili jsme na několika divadelních festivalech a posbírali spoustu cen. Ale není v našich silách hrát ji stále, protože Radek Balaš už připravuje muzikál Cikáni jdou do nebe a chceme mu v našem repertoáru vytvořit prostor,“ vysvětluje důvod blížící se derniéry herec a mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník.

Loučení s úspěšným muzikálem bude ale stejně velkolepé jako jeho vítání. „Derniéru jsme naplánovali na poslední den v roce a jsem přesvědčený, že to bude jeden z nejzábavnějších divadelních silvestrů poslední doby,“ myslí si Josef Kubáník a dodává, že do té doby divadelníky čeká ještě repríza na konci října. „Pro tu jsme taky připravili překvapení. Prvních 50 diváků, kteří si ode dneška koupí dvě vstupenky na Adélu, od nás zdarma dostanou CD s hudbou z muzikálu. Je to symbolické poděkování za přízeň a za trpělivost, s jakou si na vstupenky počkali,“ uzavírá divadelní mluvčí. Předposlední repríza hudební komedie Adéla ještě nevečeřela s Tomášem Šulajem v hlavní roli, proběhne ve středu 27. října v 19.00 hodin.

Josef Kajetán