„Pak se nám postupně podařilo obsadit i další posty, i když někteří členové poté odešli a nahradili je další,“ vzpomněl Kamil Hráček, který je dohromady s Ondřejem Simanem uměleckým vedoucím. Lintava hraje několika souborům, mezi kterými jsou Kunovjánek, Merínek a nově vzniklá taneční složka Lintavy. Tu dal dohromady nynější vedoucí a hlavní choreograf nového souboru Jan Kysučan.

„Sehnal své kamarády, kteří chtěli někde tančit, a začali se na konci loňského roku scházet. Jejich prvním vystoupením na veřejnosti byly právě Bílovské, které předvedli v rámci našeho programu,“ řekl Hráček. Ten považuje sobotní koncert za největší úspěch kunovické cimbálové muziky, ve které je věkový průměr členů osmnáct let. „Program se povedl nad očekávání. Přišlo hodně lidí a měli jsme dobré ohlasy,“ pochvaloval si Hráček. Sobotní koncert moderovala Barbora Majíčková a vystoupil na něm kromě taneční složky také orchestr složený právě pro tento večer z přátel Lintavy a ženský sbor z Kunovic.

Muzika od svého vzniku v březnu 2006 vystřídala tři vedoucí. Jako první to byl Jakub Tomala, po něm přišli Zdeněk Ondráček a František Jilík. V současné sestavě má Lintava sedm členů.

Jitka Cilečková