Fotogalerii a video z vystoupení naleznete ZDE

Tam se dostaly první dvě formace v každé ze čtyř kategorií.

„Přihlášených tanečnic bylo 257. Nakonec jich do Ostrohu dorazilo 223 a 23 lektorek. Celkem soutěžilo 34 skupin,“ bilancovala jedna z organizátorek taneční akce Lenka Šlosarová.

Světlo Orientu přiláká do Uherského Ostrohu rok od roku více soutěžících. První klání tančících krásek se ve městě konalo před čtyřmi lety a s myšlenkou na její uspořádání přišla milovnice tance Eva Koukolská. Snažila se tehdy motivovat děvčata z místního kroužku orientálních tanců. „Nyní už má naše taneční skupina Sinar dvě formace dospělých a dvě dětí do 12 let,“ upřesnila Šlosarová.

Úroveň některých soutěžících také výrazně stoupla. „Některé skupiny předvedly skutečně krásný tanec. Já jim fandím, hlavně ať při tom vydrží. Orientální tanec je prostě krásný,“ poznamenala předsedkyně poroty a lektorka břišních tanců Pavlína Frnková. Mimo žen v pětičlenné porotě zasedli i dva muži, herec Slováckého divadla David Vaculík a šéfredaktor Deníků střední a východní Moravy Martin Nevyjel.

„Sedět v porotě a sledovat celé odpoledne vlnící se krásky, to je prostě ideálně strávené odpoledne. Kamarádi nám jen záviděli,“ nechali se slyšet oba pánové.

A za jak dlouho se lze orientální tanec naučit? „Já jsem si vždy myslela, že orientální tanec je jednoduchý a že když má někdo trochu taneční vlohy, tak ho hravě zvládne. Ale opak je pravdou, správné provedení některých prvků je opravdu náročné a přiznám se, že jsem jich spoustu, co máme ve skladbě, ještě technicky nezvládla,“ vysvětlila Šlosarová.

I. kategorie: 1. Yalla – ZŠ a MŠ Bílovice , Kněžpole; 2. Fatima – DDM Sluníčko Otrokovice; 3. Hadí dívky – DDM Matýsek Napajedla
II. kategorie: 1. Nefertiti Dream – Taneční škola Shanti Vsetín; 2. Delila taneční škola, pobočka Uherské Hradiště (tanec Habibi); 3. Safira – DDM Sluníčko Otrokovice
III. kategorie: 1. Kaliyon 2 – Kněžpole; 2. Inchallah – Taneční škola Maysaa Horní Lideč; 3. Latifa – DDM Sluníčko Otrokovice
IV. kategorie: 1. Sinar – DDM Pastelka Uherský Ostroh (s tancem Bohyně); 2. Sinar – DDM Pastelka Uherský Ostroh (s tancem Vampíři)