Kukátko Uherskobrodska klikni ZDE

Názorně také ukázal zaplněnému přísálí tamního kulturního zařízení Beseda, jak optimálně zavařovat houby za pomocí mikrovlnky.
„Trnky, které dáváme do kvasu, by nám měly chutnat. A je také samozřejmé, že pokud jsou od bláta, umyjeme je,“ upozorňuje Balaštík, avšak přiznává, že v minulosti toto doporučení lidé příliš vážně nebrali a spíše se mu smáli. Na dotaz, jakým způsobem kombinovat obsah kvasu, jestliže jde o trnky a durancie, tvrdí: „Švestky s duranciemi můžeme smíchat v jakémkoliv poměru.“

Je vskutku pozoruhodné, že přes svůj pokročilý věk je tento vitální badatel stále aktivní. Svědčí o tom i to, že se stále pohybuje kolem sadu v Hroznové Lhotě, kde před dvanácti lety pomáhal svému příteli Miroslavu Skalkovi vysadit 450 stromů. Všechny kvůli pěstování ovoce, které po vykvašení v sudech nečeká nic jiného než přeměna v chutné destiláty. A protože toho letos ze 250 stromů meruněk příliš nesklidili, nezbylo jim než podstoupit destilační proces s broskvemi. Rovněž bídnou úrodu ze 70 stromů trnek, většinou vůči šarce odolných nově vyšlechtěných odrůd, musel nahradit kvas výhradně z durancií.

„Žel, letos urodily z modrého ovoce jako jediné, a tak budeme pálit je,“ poznamenává. A co odpověděl na zvídavý dotaz, zdali pálí doma, tak jako snad každý druhý na Slovácku? „Když jsem byl zaměstnaný na Slovensku ve Výzkumném ústavu lihovaren a konzerváren LIKO, tak tam byla skupina, která se zabývala teoretickým i praktickým výzkumem destilace. V té době jsem si doma zřídil také malou hobby páleničku, asi na 15 až 20 litrů, kde jsem zkoušel to, co jsme testovali v Bratislavě,“ tvrdí Balaštík, avšak přiznává, že toho po čase nechal. V současnosti pálí každoročně meruňkovici ze 300 až 400 kilogramů ovoce a slivovici přibližně ze stejného množství švestek.

„Nejdříve jsme kvas vozili do pálenice ve Bzenci, ale v posledních letech pálíme v Kunovicích,“ naznačuje. Letos, protože se meruněk neurodilo, poprvé pálil spolu s přítelem Skalkou broskve. Vše destiluje na 51 až 52 stupňů, broskvovici pak na 50. Za optimální množství slivovice vypálené z metráku kvasu považuje 10–12 litrů. „Pokud nateče méně než devět litrů, není něco v pořádku, může jít o vadu ovoce nebo o ovoce posbírané v nedozrálém stavu,“ varuje Balaštík.
Odborná přednáška o přípravě a skladování švestkového kvasu byla pro přítomné pěstitele velmi poučná, stejně jako předvedené zavařování hub v mikrovlnce pro posluchačky.