Od té doby už nezvedala telefon. Právě u slovenských sousedů se totiž v těchto dnech má školit tým budoucích anesteziologů pro Uherskohradišťskou nemocnici. Tito „narychlo doučení“ lékaři mají po odchodu současného personálu zachránit špitál.

Svérázná metoda ředitele hradišťské nemocnice Antonína Karáska, jak zalepit díru po odcházejících lékařích, se stala terčem kritiky odborníků i veřejnosti. Jaký je Karáskův záměr se nepodařilo zjistit televizi Nova, Mladé frontě ani Dobrému dni s kurýrem.

„Mám těhotnou ženu a až doteď jsme chtěli rodit v hradišťské nemocnici. Když ale vidím, že nejsou schopni odpovědět na jednoduché otázky, tak vím jistě, že budeme rodit jinde. Mne prostě zajímá, kdo nás bude ošetřovat. Vždyť jde o zdraví. Mám z toho pocit, že tutlají nějakou křivárnu. Kdyby šlo jen o odchody lékařů, tak to nebudou tajit, problémy jsou v celé zemi. V Hradišti se ale děje něco divného, když musí zapírat,“ myslí si Hradišťan Milan Králík.

Jak jsem našel peníze pro naše doktory

close zoom_in Dlouho jsem nedal na uherskohradišťskou nemocnici dopustit. Nechtěl jsem slyšet řeči o chybujících doktorech, neochotě personálu, nevyhovujících pokojích či protivných sestrách. Moc na ně nedám ani nyní. Myslím, že je to o lidech, ne o nemocnici. Věřím, že na Slovácku máme dobré lékaře, jejich práce si vážím od toho nejlepšího primáře až po poslední sestru. Skláním se před tím, že si toto povolání vybrali, že pomáhají v nouzi, že léčí.

Teď však přišla zlá doba. Někteří chtějí z nemocnice pryč. Prý mají málo peněz. Je otázka, co je to málo. Nechci citovat otřepané vtipy, které kolují po internetu a srovnávají výplaty inženýrů a doktorů… Každopádně bych hradišťskou nemocnici rád viděl v dobré kondici. Rád bych, aby tamní lékaři znovu léčili. Nestávkovali, nedělali odboj, prostě plnili své poslání.

A jsme znovu u těch peněz. Tady bych vedení špitálu, s jehož prací jsem narozdíl od řady kolegů spokojen, přispěl radou, která by mohla do kasy přinést část kýžených zlaťáčků. Když v posledních dnech na obrazovkách i v novinách sleduji výsledky práce nemocničních tiskových mluvčích, knihovníků či jak se ty nepotřebné funkce nazývají, tak si troufám říci, že jsem našel volné peníze, použitelné na výplaty lékařů.