Tak například loni na podzim uspořádal fond módní show, díky které získala Speciální mateřská škola v Uh. Hradišti snoezelenovou místnost a multimediální dotykovou tabuli a pro hypoterapii byl zakoupen westernový koník Jasir S Straw, jehož provozuje DS Monty Kunovice.

„Obdobnou akci připravujeme ve spolupráci s Nadací Děti – kultura – sport Ivo Valenty a Nadací Moravské Slovácko Zdeňka Zemka do velkého sálu Klubu kultury na pátek 2. října. Záštitu převzali statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje Libor Lukáš a starosta města Uh. Hradiště Libor Karásek. Charitativní večer s koncertem Michala Davida a velkou módní přehlídkou přední návrhářky Camilly Solomon začne v 19.30 hodin. Modely budou předvádět Andrea Verešová, která se stala patronkou našeho koníka, dále Kateřina Smejkalová, Zuzana Štěpanovská a finalistky soutěže MISS. Kolekci budou tvořit dvě části, první jsou modely předvedené na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, druhá byla vytvořena speciálně pro naši akci. Večerem bude provázet David Vacke ze Slováckého divadla a po skončení programu bude hrát cimbálová muzika Burčáci,“ upřesnila program předsedkyně správní rady nadačního fondu Jana Preclíková.

V dopise sponzorům se uvádí: „Většina z nás, kteří máme zdravé děti, si dovedeme jen stěží představit, co rodiče s postiženými dětmi, ať už narozenými nebo po úrazech, prožívají. Snažme se proto alespoň na chvíli se zastavit a zamyslet, jak jim můžeme co nejlépe pomoci. Stejně jako my, i tito rodiče své děti milují a chtějí pro ně bezstarostné dětství a pokud možno šťastný život.“

Věříme, že na tuto výzvu bude reagovat co nejvíce zájemců.

Miroslav Potyka

Čtěte také:

Šaty světovým princeznám krásy navrhovala Novovešťanka Zelená