Jeho vedení se rozhodlo připravit společenský večer pro všechny generace souboru (Klub kultury 30. dubna) a pak premiéru současného souboru, která proběhne taktéž v Klubu kultury 7. května.

„Dnešní večer by se měl nést v duchu setkání generací, kde si vzájemně naslouchají mladší i starší, kde jeden pro druhého objevuje kousek svého světa. Vždyť mnozí mladí ani nevědí, že ten či onen byl a je stále vynikajícím tanečníkem, muzikantem či zpěvákem, a ti starší zase neznají své pokračovatele. Je to tedy jedinečná a málokdy opakovaná příležitost pro vzájemná poznání,“ uvedli v programu Martina a Jiří Pavlicovi a tento záměr se podařilo naplnit bezezbytku. Autor pořadu Jiří Pavlica ve spolupráci se zástupci jednotlivých generací připravil pestrý kaleidoskop hudebních a tanečních čísel, rozhovorů a vzpomínek a také večer neformálně s výtečným Janem Gogolou moderoval. A tak jsme viděli a slyšeli vedle nejmladší muzičky Hradišťánku šestadevadesátiletého primáše a zakládajícího člena Hradišťanu Františka Hamadu a jeho Hudce Pondělníky, sólisty Věru Domincovou, Vlastu Grycovou, Alici Holubovou, Davida Burdu, Stanislava Gabriela, Jiřího Pavlicu, Josefa Piláta a Jana Vančuru, muzikanty minulých generací, čtyři skupiny tanečníků generací od 50. až po 90. léta, ženský sbor Rezeda, mužský sbor bývalých členů Hradišťanu a pochopitelně muzikanty a tanečníky současného Hradišťanu. Hosté, kromě jiných například Karel Pavlištík, zavzpomínali na významné osobnosti z prvních let historie Hradišťanu, jako bezesporu byli Jaroslav V. Staněk, Jaroslav Čech a Otyn Horký. Program trval s přestávkami více než čtyři hodiny, ale nenudil ani na vteřinku, což je to nejlepší vysvědčení jak pro autory, tak pro všechny účinkující, kterých bylo téměř dvě stovky.

Se současným souborem se jeho příznivci setkají v pátek 7. května v 19.30 v Klubu kultury na premiéře „Třikrát je člověk“, kterou připravili Jiří Pavlica (hudba), Ladislava Košíková (choreografie), Michal Stránský (texty), výtvarné řešení je dílem Evy Jiřikovské. Pořad, reflektující zlomové události v životě člověka (narození, manželství, odchod ze světa), navazuje na linii hudebně-tanečních představení Hradišťanu, jako byla např. pásma „Z ticha času“, „Skrytá tajemství“, „O slunovratu“ a další, spojující dávné symboly, pocity a představy se současným světem. Premiéra bude jistě dalším důstojným příspěvkem k 60. výročí vzniku Hradišťanu.

Miroslav Potyka