Stejně tak i v pátek od 8 do 15 hodin bude nádvoří tamní Reduty patřit ekologické aktivitě školáků. Třídenní bude v rámci festivalového zaměření prodejní výstava kaktusů ve Felixově sále Jezuitské koleje, která bude ve čtvrtek, v pátek i v sobotu otevřená od 8 do 18 hodin.

Zájemci si pak budou moct za zvýhodněné vstupné prohlédnout v sobotu 8. i v neděli 9. června mezi 9. a 17. hodinou Park a Skanzen Rochus.

Třešničkou na dortu festivalového programu bude v sobotu od 17 hodin v prostorách Reduty slavnostní vernisáž a vyhlášení 41. ročníku fotografické soutěže TSTTT.

V neděli pak kromě Parku a Skanzenu Rochus si bude možné v Redutě prohlédnout expozici fotografií, a to v čase od 10 do 16 hodin. Snímky pak budou v Redutě vystavené do 20. července.

Na slavnostním večeru partnerských měst se setkali také zakladatelé partnerství Uherského Hradiště a Mayenu - bývalý primátor města Mayen Günter Laux (vlevo) a bývalý starosta Uherského Hradiště Ladislav Šupka (druhý zprava). Na snímku je doplňují starost
Partnerství oslavili koncertem v chrámu Sv. Františka Xaverského
V PTAČÍ ŘÍŠI. Spolupráce mezi ZŠ a MŠ Šafaříkova a UMPRUM Uherské Hradiště je pro oba vzdělávací ústavy přínosná.
Zahrada školy se proměnila v ateliér pod širým nebem