"Životní prostředí se dotýká každého z nás, je nezpochybnitelnou podmínkou života na zemi v jakékoli formě a ovlivňuje jeho kvalitu," okomentoval téma mezinárodní akce Jan Maděrič z pořádajícího Klubu kultury v Hradišti.

Součástí akce bude tradiční výstava snímků od autorů, kteří se přihlásili do 39. ročníku fotosoutěže TSTTT. Návštěvníci jich nakonec uvidí od soboty 17.00 na chodbách hradišťské Reduty 126. Úspěch v ní zaznamenal Martin Štecher z Korytné, který obsadil druhé místo v kategorii Člověk a životní prostředí.

Z bohatého programu stojí za zmínku výstava cestovatelů Zikmunda a Hanzelky, která začne 9. června a potrvá do 16. června, zájemci snímky z jejich cest najdou v Galerii Vladimíra Hrocha.

Pro děti připravili pořadatelé výchovné ekologické představení O Balynce, dobrém štěněti. Bude k vidění v Klubu kultury v pátek v 8.30 a 10.00. Originální atrakce si pak nejmenší budou moct užít při závodě strágulí, což je jednoduché vozítko, se kterým se pořádali závody ve Foglarově Dvojce… Konají se v sobotu od 9.30 v parku u obchodní akademie.

Každý něco, děti i dospělí, si najdou na Dnu pro přírodu na náměstí Velké Moravy ve Starém Městě. Přichystaný je v pátek po celý den jarmark regionálních řemeslníků a výrobců, ukázky dogdancingu a agility, vystoupení kroužků, kapely Frajeři nebo poznávací aktivity neziskových organizací a škol.

Samozřejmě nebude chybět promítání soutěžních filmů a slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen filmové a fotografické soutěže TSTTT 2017 v sobotu od 20.00 ve velkém sále Reduty.